Fotodiorama

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut ,
Asfaltul este facut din placa de MDF de 3mm .Aceasta placa este lipita cu aracet pe placa de baza (22mm).Asfaltul l-am vopsit cu vopsea de asfalt Faller .Urmele de la frane le-am facut cu vopsea acrilica neagra (am murdarit cu vopsea neagra cauciucurile unui slotcar si am rulat peste asfalt :D )....si da:se poate aplica totul si la HO !!!
 
Hm, asa este cand dai peste oameni care nu au ce face, se mai si pricep la ce fac si ne "intocsica" pe noi cu lucrari la care nu gasesti o rosie, o piatra, un ardei, un amortizor, ceva ... acolo, ca sa dai in ei si sa le spui:

Mai nenea acolo nu este bine, iote eu sunt destept si iti spun matale ca ar trebui sa faci asa

Nasol.

Subiectul devine banal :D
 
Pai este banal atunci cand nu ai ce injura, critica, bla, bla ... si din cate-l stiu eu pe Rudi, cu exceptia antiMarklin, in rest ne cam lasa asa in doru lelii, adicatelea "mai cautati baieti pe la altii de criticat"

Vazusi ca si-a insusit critica de la COObra si au aparut urme de pneuri, asfalt pus oblic? Numai prostii.
Pai el ce vrea? Vrea sa ne invete?
Noi nu vrem sa invatam :D
 
LDH a spus:
Pai el ce vrea? Vrea sa ne invete?
Noi nu vrem sa invatam :D
da :D adevarul este ca asa a facut cu pneurile alea, mai mult de atat metoda adoptat mi s-a parut banala :D ca sa nu zic ca e cat se poate de reala.....interesanta
A, si la amortizoarele, rosiile, ardeii, nu cred ca ne-am tras inca circuit de alergat masini prin ograda cu oratanii si porci :D pietrele ar merge bine pe un circuit romanesc, obtinute din gruopile din asfalt ... ma gandesc doar ca e prea curat ca sa fie adevarat dar parca lucrurile arata mai bine cand sunt noi. Si uite cu asta mi-am spus si parerea despre wheatering (asa s-o zice? :| )...
Apropo de asemenea minidiorame cu wheatering, ma gandesc cat de real s-ar putea produce un peisaj romanesc din viata de zi cu zi, cu cateva gruopi in asfalt, o mini-baltoaca, un camion Roman care tocmai a trecut prin ea si cativa pietoni nevinovati plini de noroi, pacat ca injuraturile nu se pot miniaturiza...:lol:

SantaFE mersi pentru raspuns. Cred ca asa am sa procedez si eu in viitor.
 
  • Like
Reacții: M Marquis
Da ,niste cactusi si in fatza soselei 2 stalpi de telegraf.....si putin weathering,crapaturi pentru asfalt..... :D