Iarba,,ecologica''pt. machete statice(si nu numai)-home made

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

theo

Well-Known Member
13 Septembrie 2007
443
3
Sf.Gheorghe,jud.COVASNA
LOCATION
Sf.Gheorghe,jud.COVASNA
Salutare tuturor,
Pentru machete statice se poate folosi cu succes urmatoarea varianta de iarba:

Este marar verde maruntit , care se mai marunteste ,,un pic''. Aparatul de aplicat iarba , in cazul meu , este o solnita veche ramasa de la ,, bunica'':
Ca adeziv am folosit un lipici fluid:
Dupa ce am trasat conturul suprafetei pe care urmeaza a fi aplicat stratul de iarba
am aplicat lipiciulsi pe urma iarba , pardon mararul:

Nu stiu cit de bine va puteti da seama , din poza , cam ce a iesit dar in realitate arata destul de bine. La urmatoarea mea macheta statica voi utiliza acest ,, material'' pentru iarba.
Inca citeva poze pentru edificare:
 
Incearca sa dai cu ceva peste el, am auzit de ceva "lac" sau asa ceva ce se da pe bradul de craciun sa nu se ingalbeneasca asa repede. :|
 
Este laudabil sa cauti modalitati noi de a imita iarba, dar parerea mea este ca iarba artificiala care se vinde la plic este foarte ieftina, arata foarte realist si in plus este perena.
 
iksxl a spus:
dar in timp nu isi pierde culoarea?
crezi ca va ramane vesnic verde?
pe masura ce se usuca o sa se ingalbeneasca

Fiind uscat cred ca isi nu pierde culoarea.

Intrebare, la 4 ani de zile... cum mai este culoarea?

PS: cine spunea ca iarba este ieftina cred ca traieste in Olanda... In Romania dai o gramada de bani pe "iarba"... si chiar ma refer la iarba plastica...
 
La 4 ani de zile (din momentul in care ati scrius voi articolul) cum mai este culoarea (pierduta, la felk ca in prima zi?)

Sunt fff obosit...cu ce am gresit la intrebare?

Iar fraza dinainte este aiurea:
Fiind uscat cred ca isi nu pierde culoarea.
devine Fiind uscat cred ca nu isi pierde culoarea.
 
@sogard
...are mintea tulbure, trebuie sa i-o limpezim deseara!

In ce priveste iarba, se vede ca ati uitat batranul rumegus, folosit pe vremuri chiar de firmele din domeniu (VERO, Mamos, etc.)
 
Access deny...am de mers la copii, de luat copii... Ma limpeziti cu niste iarba, stanci...chestii mai faine... SILICOANE (dane, tu ma inveti cum se pune siliconul...ca sa arate BINE)