Macheta unui lac (modul pentru diorame sau machete statice)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

theo

Well-Known Member
13 Septembrie 2007
443
3
Sf.Gheorghe,jud.COVASNA
LOCATION
Sf.Gheorghe,jud.COVASNA
Salutare tuturor,
Vreau sa va prezint citeva poze cu macheta unui lac,mai exact un modul ce
poate fi inserat intr-o diorama sau macheta statica. Este o lucrare pe care am terminat-o de curind.
Eu am de gind sa-l folosesc la realizarea unei machete statice,bineinteles linga o cale ferata. Momentan nu am vreo idee referitoare la tematica pe care o voi aborda.

 
Frumos lucrat cu atentie.....dar pastrand proportiile e mai mult o balta nu un lac... copacul nu are mai mult de 3-3,5 m si este cam cat toata lumgimea "lacului" ceea ce il retrogradeaza la statutul de balta, baltoaca de ploaie cel mult...... felicitari insa pentru rabdare si pentru atentia sporita acordata detaliilor... si la mai multe realizari
 
Salut tonyg,
Multumesc pentru aprecieri , accept si o parte din critici. Probabil ca am
gresit atunci cind i-am dat numele de LAC unei simple BALTI. Nu
stiu cum as putea schimba acum titlul subiectului , poate ma ajuta
admin. FORUM-ului. In alta ordine de idei ,nu cred ca denumirea data
unei lucrari primeaza fata de realizare. In fine ,dimensiunea lacului,
pardon al baltii ( scuze tot imi vine sa-i spun lac) nu este aleasa la
intimplare , puteam sa-l fac oricit de mare doream , dar avind in vedere
ca am de gind sa-l inserez intr-o macheta statica de max. 30X20 cm
marimea lui cred ca e potrivita. Sper ca nu te-am plictisit cu atitea explicatii :D
 
Poate folositi un limbaj diplomatic si-i spuneti "macheta unui ochi de apa?" :roll:

Oricum, fie el ochi de apa, lac, balta sau iazul morii, tot prinde bine pe o diorama!
 
Carcotasu din Brasov revine
Arata bine stufarisul,vegetatia , DAR , in loc de acel copac "de parc" as pune o mica salcie , iar culoarea lacului e CAM nereala , nu stiu unde o sa gasesti tu un lac cu o asa culoare parca ar fi piscina cu apa plina de clor nu lac natural .
Vad ca esti din SF Gheorghe da o tura la LACUL SFANTA ANA sau la LACUL CIUCAS (BAILE TUSNAD dar nu la piscine :D ) ca sunt cativa km pana acolo si admira peisajul .

PS . sper sa nu te-am "carcotit" prea tare dar la capitolul peisaje sunt cam perfectionist din pacate :evil: si imi place sa imit natura cat mai bine .

Respect din beci
 
Pt primul LAC (cred ca-i primul ) a iesit ff bine, asa i-si da drumul la mana...
Cat despre culoare, in lumea paralela a fanteziilor noastre orice culoare e buna , daca ne place noua, celor ce l-am realizat. :roll:
Dupa cativa metri buni de dioarama construita, e normal sa devenim carcotasi (pretentiosi) in primul rand cu noi insine .
Asa ca Theo , tine-o tot asa si mai baga cateva MICRO din astea :D
 
Salut BOGDAN I , salut Rally.
Multumesc pentru aprecieri , multumesc pentru observatii (nu le spun critici ).
Am o singura remarca de facut: asa zisul LAC este realizat cu materialele pe
care le-am avut in acel moment la dispozitie,respectiv ce am avut in casa
cum se spune. Nu m-am agitat prea tare sa fac rost de materiale mai
potrivite , pentru ca de fapt am vrut sa ma verific pe mine insumi de ce
sint in stare sa fac cu ce am la dispozitie. Eu sint multumit. Ramine sa ma
judece si altii. Acum inchei , ajunge cu filozofia.