Brazi cu zapada

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Arabus

Member
13 Septembrie 2011
28
0
Constanta
LOCATION
Constanta
Buna

Ma confrunt cu o problema : de curand am cumparat niste brazi si zapada de la Noch .Faza e ca vreau sa fac brazi ninsi . Cum fac ca zapada sa stea pe ei ? Am auzit ca trebuie sa dau cu o solutie de aracet diluat , dar nu stiu proportiile

Multumesc
 
Asteapta si tu pana la prima ninsoare! :p

Lasand gluma...aracetul il poti dilua 50%+apa sau ceva mai mult aracet.Aplici cu o pensula si presari "zapada".In functie de primul brad, faci corectiile necesare la solutia de aracet.
 
Bicarbonatul de gatit sau celalalt? Stiu ca sunt 2, de fiecare data mi se atrage atentia ce sa iau...
Presupun ca este vorba de cel pentru funduletu bebelusilor (?).
Inca o intrebare: nu suge apa prea tare? umezeala?
 
Deja am luat zapada pt ca stiu ca bicarbonatul trage umezeala , cel putin asa am auzit........

Ok , deci 50% aracet si 50% apa. Daca pun solutia intr-un dispenser (cum e ala de geamuri , pufaie ) , o sa treaca si apa si aracetu?

Si aceeasi solutie poate lipi zapada si pe papier mache ( ziare cu aracet )?
 
:D :D

bogdan...ia vezi la ultimul post, cel al lui PDI ce se pune la fundulet :p


http://caiferate.21.forumer.com/viewtopic.php?t=1005&postdays=0&postorder=asc&start=180
 
Asa , sa spun rezultatele :
1) Nu a mers cu solutie de aracet , asa ca am folosit aracet nediluat
2)Bradutii au iesit super
3)Am incercat sa dau pun solutia de aracet intr-un dispenser ( pufaitor ) , si nu a mers.........sa nu incercati ca face spume la propriu :D
Cam atat.....

P.S : Le multumesc tuturor celor care m-au ajutat !!!!!!!!
 
Baieti , mai am o mica mare problema: pe papier mache am dat cu aracet si dupaia cu zapada.Faza e ca se mai scutura.Am incercat cu fixativ si nu merge.....cv idei aveti?
 
Dragut.....faza e ca si mie mi-a iesit foarte bine , dar la mine mai cade zapada cand dau cu degetu( sa zic de pe acum ca nu fac o macheta cu trebulete sau ceva de genu.........fac machete de care alegorice....si am facut un munte de zapada...si cand o mai manevrez mai cade zapada si nu vreu sa umplu casa de zapada)