Statie galvanizare Pola

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

obiwan

Well-Known Member
Trenulist
24 Aprilie 2008
2.684
1
cluj
LOCATION
cluj
Una dintre cele mai frumoase cladiri din zona industriala este aceasta statie de galvanizare. Pacat ca nu se face de ani buni, de aceea costa cat o locomotiva la mana a doua.

Kit-ul nu pot spune ca se prezinta exemplar, desi e adresat celor cu "Master".Intr-adevar e complicat, dar mai multa bataie de cap ti-o furnizeaza micile deformari ale pieselor.

Fiecare piesa a fost vopsita de 2-3, chiar 4 ori, verificata bine inainte de lipire.

Sper sa va placa, daca nu, nu mai fac :D

Fata/verso :



Turnul de intoxicare si acoperisurile. Paratraznetul de pe cosul mare este facut din ac de imprimanta, asadar, nu aruncati sculele vechi, scoateti matzele si apoi...



 
Ceva gealati care se pitulesc de soare si sunt afumati de vreo bere, nu pui? Doar e pauza de lucru la fabrica. :aplauze:
BESTIALA lucrarea !!!!
 
Obi, stii ca eu nu prea sunt cu laudele dar asta cred ca este cea mai reusita constructie vazuta pana acum pe forum...
 
Cu un perete de interior (care nu se vede in cladirea principala) si resturi gasite prin atelier, am facut o anexa-coshmelie ce poate folosi ca veceu , magazie sau acoperis la paznic:

 
Super frumoasa si pare foarte reala. Cand o sa fie pozitionata in locul potrivit pe diorama o sa arate si mai bine.