Gard H0

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

teo_magdici

Active Member
Trenulist
24 Septembrie 2009
228
7
Bucuresti
Se ia ideea lui @GHIATA pentru gardulete (pana nu si-o patenteaza :p ), niste bete de bambus de la un suport de farfurii si se face un gardulet de lemn. Se taie betele dupa voia inimiii, se lipesc cu ce are modelistul in casa (eu am avut BISON Plastic), se vopsesc cu maron deschis (merge si cu acuarele) si se fotografiaza. Imaginile sunt postate pe un forum de modelism feroviar (in cazul nostru LOKOMOTIV.RO) alaturi de un text informativ si se asteapta parerile si criticile colegilor. Asta si astept acum :p.


_____________________________________________________________

V-a placut? :D :D :D
 
Salut!

Din cauza unor tipi ca si tine, va creste pretul suporturilor pentru farfurii din bambus.

Macar nu se vor gasi numai pe sub mana, si atunci ma apuc de bisnitareala. Mai fac si eu de-o rachie

In rest, e chiar cool gardul.

E.
 
o singura observatie...ulucile la gard sunt prea groase,adica au vreo 2-3 mm,nu?aduse la scara 1:1...sunt peste 200 mm...
cine are scobitori din alea plate, subtiri,cum erau pe vremuri,sa tina de ele ca sunt numai bune pentru garduri. :p
 
@cosmin78: Scobitori din alea aveau bunicii mei pana mai anul trecut, dar s-au terminat, din pacate :( :( . Cat despre dimensiuni, o placa are 2,5 mm latime (217 mm in realitate), 22 mm lungime (1900 mm in realitate) si 1,5 mm adancime (130 mm reali), deci sunt un pic (mai mult) prea mari, dar asta a fost singurul material pe care l-am avu aseara.
 
cosmin78 a spus:
o singura observatie...ulucile la gard sunt prea groase,adica au vreo 2-3 mm,nu?aduse la scara 1:1...sunt peste 200 mm...
cine are scobitori din alea plate, subtiri,cum erau pe vremuri,sa tina de ele ca sunt numai bune pentru garduri. :p

Se mai pot face din furnir, taiat cu bisturiu. Am rezerva strategica, va pot servi, GRATIS! va rezolvati cu transportu' , treaba voastra :kiss:
 
Am si eu niste furnir, da e de 2 mm, o placa de vreo 200th_200 mm, si se taie foarte bine. Kenobi, rezerva ta ce fel de placi are, ce grosime?