Paper Models - sau "decupaj viteza"

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

interzis

Active Member
13 Noiembrie 2009
165
0
Arad
LOCATION
Arad
citeam zilele trecute o discutie despre niste modele din hartie care mi-a atras atentia.

par destul de spectaculoase si mai ales ieftine...
asa ca am inceput sa caut pe net asa ceva.

din lipsa de timp nu am gasit chiar cele mai spectaculoase modele dar va prezint cateva modele simple gasite si probabil interesante pe care le-am uploadat AICI

daca mai aveti si alte modele puneti si voi linkurile si le uploadez eu tot pe acel link ptr a avea o colectie mai mare


cine vrea si poate sa uploadeze direct sa-mi dea un PM ca sa ii dau user si pass ptr ftp


bafta si spor la "decupaj viteza" :)


UPDATED: tnx misu88 si iubitei :)
 
Salutare,

avand in vedere ca vroiam sa incerc sa lucrez in ABS si sa fac teste de taiat + lipit , ce ati postat aici m-a ajutat pentru ca testul a fost pe o cladire la scara si in plus am avut dimensiunile mura in gura.

Asa ca, folosind dimensiunile la casuta mica din primul post, am lipit si taiat abs, iar la sfarsit am lipit peste rezultat placile scoase la imprimanta (din pacate o imprimanta fara toate culorile) pe o banala coala A4.

Evident nu va sfarsi niciodata pe o diorama, a fost doar pentru testul de lipire si taiere, de altfel a ajuns in posesia unui copil de 2 ani pentru proba de rezistenta :)

Poze: