Mina incarcare piatra/carbuni

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Florin_NAE

Active Member
28 Septembrie 2008
70
0
BUCURESTI
modelism.forumcreativ.com
WEBSITE
http://modelism.forumcreativ.com
YAHOO
florin.nae71
LOCATION
BUCURESTI
Salutare tuturor

Daca CF ANF se bazeaza pe zone industriale/comert/transport marfuri generale am considerat ca este foarte profitabila afacerea cu extragerea anumitor mineree mai ales ca in zilele noastre nu prea se mai investeste in asa ceva :lol:
Am intrat in posesia unor fotografii cu o cladire care pe mine m-a fascinat si am zis sa incerc realizarea ei.

Va prezint la inceput lucrarea originala...



si acum prezentarea inceputului constructiei









constructia continua, un singur lucru ma deranjeaza si anume faptul ca am folosit ceva pvc (forex), vroiam sa execut lucrarea numai din baghete dar...
 
Trebuia sa lasi la capete betele de frigarui mai lungi ,ma refer la cele de la pereti ,ca in poza :D in rest toata stima!
 
ioioioioioi! iar mi-ai luat-o inainte! sper sa vin sa o vad vara asta. Presupun ca remorcherul diesel a ramas fara file, gratarul de la iarba verde nu mai are bete de frigarui, sper ca macar sticla de la bere sa ramana intreaga... :D Forex-ul se camufleaza cu vopsea, chestia e sa nu se observe printre barne.
daca lucrezi cu aracet, incearca sa duci lemnul cat mai aproape de culoarea finala inainte de a lipi
daca faci ulterior cu baitz, acesta nu patrunde pe filmul de aracet, raman pete deschise la culoare. daca folosesti vopsea, no problem!
 
salut!! am incercat si eu sa copiez acest model...sunt amator,am aceasta boala cam de vreo 2 luni sh deja am inceput constructia unei diorame 110-200 :D [/img]
 
tare! asteptam continuarea si finalul, cand opreste garnitura la incarcare.

Spor!!! ;-)