Centrala hidroelectrica - casa turbinelor

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
cosmin78 a spus:
o farsirati?de aici asa se pare :D

Nu, ceream pareri in privinta peisajului.

Sa fie de toamna?

Pomii sunt doar asezati.

Pana sa plec i-am mai mutat de cateva ori. Parca jucam GO :D

Acuma este altul aranjamentul.

Mai trebuie organizata zona din jurul cladirilor, pusa iarba, "aruncati" cativa brazi si ce o mai fi pe la partea electrica: lampi, semnale, automatizare.

:cafea:
 
mai bine de vara...(opinie personala :D )...si tot poti sa ratacesti cate un pom galben pe ici pe colo.
 
mai nea.........ce sa zic....merveileux
ce mi- asarit in ochi (in afara de pomii rosii :D ) sunt stancile. cam ........golase.
un muschii, o floare de colt ceva. e o suprafata prea mare si monotona. si fara muchii ascutite. pune-i niste plase ca pe valea oltului sa nu cada pietre.
in rest.....belea.
bravo
 
Felicitari, este una dintre cele mai frumoase constructii prezentate pe forum :aplauze: .
Arata extraordinar si ar fi fost o reusita chiar in ipoteza unui kit pe care s-a aplicat wheatering, dar, in situatia in care s-a realizat de la zero, ca modelism scratch build, cu un plus adaugat de dimensiunile scarii la care s-a lucrat se constituie intr-o lectie disponibila doar in cartile si revistele din domeniu si un exemplu care merita a fi urmat.

Acu' is plin de curiozitate si astept urmarile macinat de un singur gand: dom'le LDH cand isi va atige limitele, ca la modul in care lucreaza devine din ce in ce mai greu de urmat :D .
Inca odata, foarte frumos.
 
Da....Arata intr-un mare fel munca ta LDH....Felicitari!

Daca ar fi fost un concurs pe aceasta tema, cu siguranta l-ai fi castigat....tine-o tot asa....
 
Copacii sint superrosii si supergalbeni.Culorile is tari de tot.Stuful e urias, trebuie tuns si sta in snopi (in realitate e "imprastiat" si rasfirat, de lungimi diverse si cu multe fire frante in doua).
In albia raului sint bolovani uriasi, de culori deschise-translucide- efectul e artificial.
Imi plac cladirile , sint frumos patinate.Spor pe mai departe.
 
Foarte frumos,in legatura cu pietrele....De ce sunt pietrele rotunde ?Simplu,pt ca le-a rotunjit viteza apei,este un rau de munte nu?In rest o realizare de exceptie.Felicitari!
 
nu adaugam nimic la felicitarile din urma, :lautar:= as vota toamna,
cine vede diorama si e junior,pleaca de la stacheta asta,in ce lume minunata a trenuletelor a picat, si ce efort :D o sa faca seniorii cand o sa spuna :
-Tati, io vreau si asta :D pe langa start setul de craciun :D
 
mi-a placut f mult lucrarea domnului LDH sh am incercat sa o copiez cat de cat :D am acest microb de 3-4 luni ...deci sunt amator
 
danezu a spus:
mi-a placut f mult lucrarea domnului LDH sh am incercat sa o copiez cat de cat :D am acest microb de 3-4 luni ...deci sunt amator
Incearca sa postezi pozele in format normal :twisted:
Credema ca este cam greu sa rotesc 90 de grade monitoril de 21"
Multumesc anticipat :cool: