Peron CFR home made

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Asta cu murdaria o fac..dar la sfarsit.
Pt ca fac cu oxid de zing negru si maro..si ala daca dai mai tare cu mna te murdaresti.
asta cu ceasul nu prea gasesc poze de unde sa ma inspir.
Poate ma poti ajuta tu putin(andreiul) :D
Aseara am mai facut placute cu numarul linie, a iesit destul de bine,
Defapt parerea mea e ca pozele nu prea pune in evidenta peronul,
Nu reusesc sa le fac bine.
 
Revin cu detalii.
Am reusit sa fac 2 ceasuri( dar nu arata asa bine in poza) in realitate sunt acceptabile :p
Am pus si placute cu numarul linilor.









Astept pareri! :D
 
....ba sa stii ca arata chiar foarte bine in poza.....Felicitari!
Mai poti confectiona si ceva bancute..... si cea mai mare incercare a ta va fi aceea de a confectiona niste.... cosuri de gunoi.....pentru ca sa se va mentine peronul curat.

Felicitari inca o data si....Succes!!!
 
asta e problema, nu stiu cum le fac o carcasa...si din ce :?: :?: :?:
pentru ca plastic mai greu ca il topeste becul.
 
De ce nu incerci ceva pe leduri?
Ia baga un ochi aici: http://trenulete.info/jucarii.htm (vezi "atelier"; "lucrari de electrificare"; "Iluminarea cu leduri a unui peron")
Ar merge facut ceva asemanator.
Bafta!
 
Cu leduri SMD caldura disipata este redusa.
In plus exista asemenea leduri care emit o radiatie luminoasa foarte apropiat de cea naturala (atat in ceea ce priveste culoarea cat si difuzia).
 
Cu SMD-uri as vrea sa fac, dar u am gasit aici in arad
Cu lumina calda...defapt nici SMD-uri u mai aduce,
E un singur magazin de electrica cu de toate in arad....mai putin smd-uri...
 
Salut.Foarte frumoasa lucrarea,felicitari.Leduri SMD gasesti aici http://www.tehnoelectric.ro/toate-produsele.html .Ceea ce pot sa iti spun este ca leduri galbene sigur are.Eu am comandat rosii,galbene si albe dar din pacate mai aveau doar galbene.Daca nu ai un letcon bun (nu pistol de lipit)nu o sa reusesti sa le lipesti.SMD-urile acestea sunt cele ff mici,cam 1; 1,5 mm.Eu mi-am facut rigleta ptr. vagoane cu aceste SMD-uri

Bafta
 
Multumesc Catalin. :lol: am reusit pana la urma sa cumpar o bagheta luminoasa cu 30 de smd-uri, culoarea alb cald (mai exact culoarea becului) si le-am pus. Voi reveni cu poze. peronul e 90% gata...Mai trebuie detaliat :D
 
vezi ca am luat dela cip leduri smd pe bagheta cu 250 000 /bageta
sunt galben portocaliu si arat fff bine / lumina eputin cam tare in rest se poate taia din 3 in 3 leduri eu am pus in toate vagoanele de ep 3 ..dar cu fatza in sus spre capacu vagonului ...ca la 16 v lumineaza fff tare