Primele mele casute

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

SuperMario

New Member
28 Decembrie 2007
7
0
Slobozia
LOCATION
Slobozia
Va salut!

In primul rand vreau sa va spun ca sub stimulentul lui Prognosis, un grup mic dar ambitios de modelisti feroviari incepatori, se aduna pe la casa domniei sale sambata si duminica, pentru a pune la cale infintarea CMFI si pentru a lua lectii de modelism de la Maestru' :D
Eu unul, fiind mai mult pe drumuri, nu prea dispun de timp. Nici acasa nu am loc pentru o diorama dar am luat de la Prognosis un set de sine mehano si un tren cu trei vagoane si o locomotiva diesel si m-am imbolnavit jucandu-ma cu fi'mea pe covor.
Saptamana asta am trecut la atac si sub atenta indrumare a Maestrului am inceput sa invat a construi casute. Lucru mare si cu interpretarea schemelor de constructie si cu controlul adezivului ca sa nu distrug frumusetile de cladiri. Prognosis a stat langa mine la primele doua casute si mi-a arat cum trebuie facut! Celelalte le-am lucrat acasa unde nevasta m-a terminat! Cica om intreg si sanatos cum eram, nu mai sunt! Saracul Prognosis cate bodonganeli si-a luat de ea...
Dar sa va arat si sa ma laud si eu cu inceputurile mele! Ieri ne-am adunat la Progosis care cu ce a avut de laudat! Eu cu casutele, Marian cu niste pomi facuti din crengi de marar! Sper ca unul dintre ei sa puna pe net! Avantajul meu ca stau tot in bloc cu Maestru' si ma vad mai des! Marian a cab sbarcit-o stricand o casuta! A dat cu carioca santurile caramizilor dar a reparat Prognosis!Hai sa va arat ce casute am facut eu. Sper sa le gasim la unele loc pe diorama noastra, caci Orasul din Sufragerie este de acum al Clubului!
Iata casutele:
1 2 3
4 5 6
7 8

Saptamana viitoare o sa mai iau doua si la leafa imi iau un set de start, ceva americanesc caci imi plac mai mult decat cele europene!

La buna vedere!