Remiza circulara 1:87

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Multumesc pentru aprecieri felippe.

Abia acuma am vazut mesajul tau de aceea si raspunsul asa tarziu :D

Sa continuam putin cu remiza.

Pana la urma atrebuit sa se dea cu banul daca se pun pereti si acoperis sau ramane structura asa cum este.

Nu a fost sa fie cap sau pajura si moneda s-a asezat frumos pe cant :D

Cat de neindemanatici putem sa fim.

Cum nimeni nu era pregatit pentru o astfel de situatie Andrei a decretat ca peretii exteriori vor ingloba structura laterala asa ca sa se "vaza" si din ea pe fatadele laterale si secundara.
Am zis fatada secundara?

Acolo inca nu am ajuns si nu a fost in planul de discutii.

Cum Andrei tace si face a hotarat sa lase tricotatul (inca asteptam cusatura punctul inaintea acului :D asa ca a trecut la fabricarea peretilor laterali.

Abia iesiti de la presat arata ca mai jos ( :| sa nu suflati nimic despre calitatea pozelor ca nu asta este important)



Va astept la o parola in jurul binecunoscutei :cafea:
 
daca ati optat pentru pereti de caramida inglobati intre grinzi (buna alegere , dealtfel) de ce nu folositi pereti de plastic imitatie de caramida ca cei prezentati de Cosmin?Noi am adus la club pentru teste, pereti de caramida de la Auhagen la preturi modice.Caramida iese in profil si se pot simula si rosturile, de culoarea mortarului.
 
alin a spus:
daca ati optat pentru pereti de caramida inglobati intre grinzi (buna alegere , dealtfel) de ce nu folositi pereti de plastic imitatie de caramida ca cei prezentati de Cosmin?Noi am adus la club pentru teste, pereti de caramida de la Auhagen la preturi modice.Caramida iese in profil si se pot simula si rosturile, de culoarea mortarului.

Pai sincer sa fiu nu stiu exact de ce nu se adopta metoda asta.
Am recomandat-o si eu dar din discutiile cu Rally, sambata la club, a reiesit ca preturi bune sunt la tamplarie si nu la imitatie de caramida.

Oare nu o vrea sa-mi vanda? :D
 
Am scanat din revista Continental Modeller din Aprilie 2010 un articol care prezinta constructia unui segment, parte a unei diorame germane din epoca IV.

Sper sa va inspire sa "asezati" remiza pe o diorama dupa finalizarea ei (ca vad ca demult nu s-a mai lucrat la ea)...

Loco servicing facility