incercare de remiza

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Prognosis, nu este nici o problema
As fi onorat daca un profesionist ar putea imprumuta chiar o mica idee de la un incepator ca mine.
Cred ca si eu ma voi inspira din extraordinarele scheme de automatizare pe care ai avut amabiltatea de a le pune la dispozitia noastra.

LDH, o sa gasesti o gramada de posibilitati de a "lucra" cu bolovani, ca si eu am gasit. Trebuie sa-mi temperez un pic viteza de lucru, deoarece dorinta de a vedea o lucrare gata ma determina uneori sa ma grabesc mai mult decat ar fi cazul. :D
 
stageexp a spus:
LDH, o sa gasesti o gramada de posibilitati de a "lucra" cu bolovani, ca si eu am gasit. Trebuie sa-mi temperez un pic viteza de lucru, deoarece dorinta de a vedea o lucrare gata ma determina uneori sa ma grabesc mai mult decat ar fi cazul

Ei, pana "sap" si eu in material fraza de mai sus face toti banii si cred ca, dupa ce scoti referirea la mine, poti sa o pui la inceputul lucrarii.

Chestia cu temperatul vitezei foarte putini au inteles-o si chiar mai rau i-au grabiti si pe altii la lucrari.

Bravo domnule!

Asta este modelism adevarat.
Sa lucrezi de la zero.
 
Buna lucrare!Sigur ca la urmatoarea va fi mai buna dar e limpede ca ai talent si indemanare.
Mi-o scapat originea acoperisului ondulat! Din ce l-ai facut?E vb cumva de carton din doua foi (una ondulata , una dreapta)?
 
alin a spus:
Mi-o scapat originea acoperisului ondulat! Din ce l-ai facut?E vb cumva de carton din doua foi (una ondulata , una dreapta)?

Nu. Este un carton cu ondule mici, maxim 1 mm in diametru.
Se gaseste la magazinele pentr materiale de modelism scolar si sigur pe la librariile mai mari.
 
As avea o intrebare si anume de unde ati cumparat materialul din care ati confectionat "sticla" aferenta ferestrelor de la remiza ?
 
Big_boy a spus:
As avea o intrebare si anume de unde ati cumparat materialul din care ati confectionat "sticla" aferenta ferestrelor de la remiza ?

Este vorba despre un plastic de grosime de cca 1 mm, care se vinde la foi A4, are o structura striata care mie mi-a ilustrat structura geamurilor din sticla armata, si care este disponibil im mai multe culori la un pret mic. L-am cumparat de la o librarie din Timisoara, care are si produse de machetare, vis a vis de Liceul Lenau.
Se gaseste probabil in orice librarie din tara care are si produse mai "sofisticate" adica nu doar caiete si rechizite scolare, cum ar fi deci vopsele si materiale pentru modelism.
 
@stageexp

Felicitari pentru lucrarea realizata!

Imi place foarte mult si intentionez sa fac o remiza, dar una cu vreo 4-5 intrari pt turnanta. Eu vreau sa folosesc forexul. Oricum, lucrarea ta e o dovada ca se poate face orice cu bani putini si putina rabdare :lol:
 
liviu91 a spus:
@stageexp

Felicitari pentru lucrarea realizata!

Imi place foarte mult si intentionez sa fac o remiza, dar una cu vreo 4-5 intrari pt turnanta. Eu vreau sa folosesc forexul. Oricum, lucrarea ta e o dovada ca se poate face orice cu bani putini si putina rabdare :lol:

Multumesc pentru apreciere. Sunt perfect de acrod cu observatia ca se poate face cate ceva "home made". Si eu intentionez acum sa demarez lucrarile la o remiza circulara pentru viitoarea placa turnanta de pe macheta mea, ceea ce a fost prezentat aici a fost o incercare, pentru a se vedea cum se lucreaza cu anumite tipuri de materiale. Am lucrat complet dupa ureche din punct de vedere al dimensiunilor, inainte de a avea materialul rulant adecvat, de aceea constructia a iesit un pic prea mare.
Eu sunt multumit pentru ca scopul a fost atins. Urmatoarea va fi mult mai buna din punctul meu de vedere.