Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

Cladire MAV rang IV 1:87 carton + plastic

Constructii de cladiri si anexe la cladiri, diverse instalatii care nu intra la infrastructura, home made si nu numai.
kablu

Mesaj de kablu » Joi Mar 26, 2015 10:44 pm

Janos , ai dreptate , dar din pacate nu prea mai ai de la CINE invata :-x . Despre furat nu zic nimic .
Poate ne intalnim intr-un weekend pe la Arad la un suc :?:

@sogard_2003 : da , la aceea ma gandesc . E un proiect care asteapta in "coada" de vreo 4 ani . AM incercat sa-l "externalizez" la un moment dat pentru ca nu mai stiam ce sa ma fac .
Acum m-am razgandit si avand in vedere ca am majoritatea subansamblurilor gata ( in 4 ani am strans o gramada de usi si geamuri de la diferite tentative de proiecte esuate ) , pot termina proiectul in viitorul apropiat .
@dantm : e greu sa mai imi amintesc cum a fost fost de fapt . Doream sa fac o cladire de gara care sa se potriveasca pe o diorama cu tema locala si nu am gasit nimic pe piata . Deci "do it yourself " ( in sensul bun al cuvantului ).. si de aici au aparut nenumaratele versiuni de proiecte si teste pe diferite materiale , 100% esuate . Anul acesta am dorit sa fac ordine in "cutia cu maimute " si asa mi-am dat seama ca am posibilitatea sa fac usor o halta doar din cutie , mai putin ornamentele geamurilor ( nici acum nu sunt in stare se le fac ) . Deci cautat pe net si gasit Baia de Aries . De aici a fost usor , de aceea am acceptat si gramada de compromisuri si mici greseli .
Cam asta ar fi pe scurt :!:
Invatarua din acest proiect : lucreaza organizat , noteaza tot si pastreaza hartiile in acelasi loc , incearca sa termini in timp "finit" proiectul pentru ca uiti anumite lucruri care pareau importante la inceput si faci greseli copilaresti la final .
Ar mai fi multe de spus , dar astept sa se usuce lipiciul :fluierat:
[Local Link Removed for Guests] furnizorul oficial de infrastructura feroviara pentru calea ferata ingusta a lui Kablu
wittman40

Mesaj de wittman40 » Joi Mar 26, 2015 11:35 pm

De Pastele catolic ma pregatesc sa ma duc te rog scrie-mi un nr de telefon in privat

Stima
Janos
Scrie răspuns

Înapoi la “Cladiri si anexe”