Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

placa turnanta "home made"

Constructii de cladiri si anexe la cladiri, diverse instalatii care nu intra la infrastructura, home made si nu numai.
Big_boy

Mesaj de Big_boy » Sâm Mai 18, 2013 7:53 pm

Astazi....am profitat de timpul liber care mi-a ramas si am reluat un vechi proiect pe care mi l-am propus si anume incercarea de a-mi construi o placa turnanta "home made"
Am plecat de la ideea pe care v-am mai propus-o pe la inceputul acestui topic si anume :
[Link Removed for Guests]
Zis si facut , mi-am achizitionat Palight de 2 mm si de 1 mm , am luat acest material deoarece nu am gasit Forex si cei de ma magazinul de arta mi l-au recomandat ca inlocuitor.
In cele din urma dupa circa o zi si jumatate ( putin am muncit si ieri...) va arat in cele ce urmeaza cam ce a iesit ...

[Link Removed for Guests] [url=http://i833.photobucket.com/album ... .jpg[/img]
Astept parerile si criticile voastre ... :lol:
cosmin78

Mesaj de cosmin78 » Dum Mai 19, 2013 12:24 pm

Interesanta lucrare, vaz ca ai muncit , nu gluma.

Parerea mea, ar fi trebuit sa folosesti material mai subtire in anumite locuri ( ma refer la profilele compuse, H, I, U, L sau ce ai pe acolo), de 0,5 mm. Insa nu e grav, dupa vopsit si murdarit se estompeaza.

Ceva detalii despre motorizare?

Spor la treaba!
Cosmin
Big_boy

Mesaj de Big_boy » Dum Mai 19, 2013 12:31 pm

Parerea mea, ar fi trebuit sa folosesti material mai subtire in anumite locuri ( ma refer la profilele compuse, H, I, U, L sau ce ai pe acolo), de 0,5 mm
Sa stii ca m-am gandit si eu...dar odata fiind week-end nu m-am mai dus sa cumpar...si din nerabdare am trecut la treaba....
Sper exact cum ai spus ca la vopsire sa nu fie asa vizibila diferenta...
Scrie răspuns

Înapoi la “Cladiri si anexe”