Produse HERPA

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

mmkelemen

Well-Known Member
13 Noiembrie 2008
483
0
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
Salutare colegi de suferinta!
Vreau sa achizitionez niste camioane si remorci fabricate de HERPA.
Am o rugaminte la cei care poseda produse de la ei, eu avand doar cateva masinute, sa imi spuna in doua-trei cuvinte parerea lor si mai ales din ce sunt fabricate capul tractor si remorca.
Am gasit siteul unui magazin unde am intrebat din ce sunt fabricate dar raspunsul vine in stilul romanesc, la Sfantul Asteapta.
Asa ca apelez din nou la bunavointa voastra pentru lamuriri (mereu am primit raspunsuri la intrebarile care ma framantau si sfaturi necesare unor mici lucrari).
Multumesc anticipat!
 
eu sunt multumit de calitatea celor de la Herpa.ale mele sunt majoritatea din plastic si sunt bine detaliate.calitate mai gasesti la AMW sau B&S(producatori de machete de o calitate foarte buna).eu personal am machete de la firmele amintite mai sus si sunt super(se deschid si usile la una din ele iar detaliile sunt uimitoare).
 
Capetele tractor si semiremorcile, camioanele si remorcile sunt facute din plastic si axele din sarma de otel. Nivelul de detaliere este ridicat, dat de reproducerea diverselor repere ca piese separate (coaja cabina, geamuri, grila radiator, bara fata, parasolar, paravant, interior cabina, faruri, oglinzi - ca accesorii, sasiu in general din doua piese cu reprezentarea suspensiei si a transmisiei, motor, esapament, roti compuse din janta si anvelopa). Emblemele si monogramele pot fi, dupa caz, cromate sau vopsite. Stopurile, daca nu sunt din plastic rosu, nu sunt vopsite (cel putin nu la ce am eu).
Nu zic ca nu vei mai gasi si ceva bavuri, dar pot fi usor indepartate fi fara alterarea jucariei, asa ca imi permit sa-ti spun ca poti cumpara fara grija produsele lor. Ar fi frumos insa sa eviti magazinul care nu ti-a raspuns la intrebari, poate in final li se arata norocul in cale si inchid pravalia si in felul asta nu-i va mai deranja nimeni.

Acum astept cecul de la Herpa, doar le-am facut reclama, nu? :wink:
 
Salut ,
si eu am cateva camioane Herpa (europene si americane) si sunt foarte multumit .Sunt facute din plastic ,nivelul de detaliere este foarte ridicat !!!
 
Nu am mai rezistat tentatie si zilele trecute am cumparat si eu doua TIR-uri MB Actros de la ei si pot spune ca sunt bine realizate chiar daca sunt produse promo (cred) deoarece sunt mai ieftine (vezi prezentare colectie).
Capul tractor din metal iar remorca plastic.
Pe viitor vreau sa mai achizitonez cateva remorci de la ei.
 
Salut,
Intr-adevar in domeniul modelelor auto sau cel putin al camioanelor, Herpa este lider la calitate, asa cum spunea si WeepingEye nivelul de detaliere este ridicat. Singura "problema" este ca nemtii sunt un pic cam nationalisti in sensul ca modelele camioanelor nemtesti au un nivel de detaliere si mai ridicat si in plus acestea apar la scurt timp dupa lansarea camionului la scara 1:1. In rest nimic de reprosat :D
 
nu uita sa ii mentionezi pe cei de la AMW Modells si [email protected] acestia au un grad mare de detaliere si unele modele sunt chiar peste herpa.chiar si SCHUCO au unele modele de calitate.
 
Salut ,
daca cauti camioane de epoca (anii 50-60 ) gasesti camioane frumoase la Brekina .....