Vopsele

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

robertanasa

Well-Known Member
Trenulist
28 Decembrie 2016
1.150
0
48
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
Eu, de obicei folosesc Revell Email Color si pot spune ca sunt multumit, dar avand in vedere ca sunt momente cand nu se gaseste pe piata acest produs (anumite nuante) am mai cochetat si cu Humbrol Enamel. Acum cand n-am mai gasit nici acest produs (anumite nuante) am cumparat Model Master Enamel. Inca nu l-am folosit si doresc sa stiu si parerea voastra despre acest produs.

Cu respect,
 
Robert,
Vopselele Model Master(de fapt Testors la origine) sint niste vopsele ok.Neajunsul lor cel mai mare consta in faptul ca,daca se invechesc,se comporta ciudat:Se usuca greu,se matuiesc sau devin prea lucioase,uneori crapa sau capata un aspect "de catifea".Daca folosesti RLM-uri,de multe ori nuantele sint inexacte,mai ales RLM 70 si 71.
Poti obtine rezultate excelente daca:
-le amesteci foarte bine
-inainte de folosire cu aerograful le muti si le diluezi in alt borcan
dai macar 2 straturi lasindu-le sa se usuce bine-bine cam 18-24 ore.
Spor!
s
 
La categoria vopsele am optat pentru=>
vopsele pe baza de diluant-numai ''revell email color'' se coporta excelent chiar si aplicare cu pensula,pentru o mai buna amestecare (in cutiuta lui )pun cate o mica piulita sau o biluta de rulment
vospele acrilice -pe baza de apa... aici am obtat pentru ''amsterdam'' se gaseste la tuburi de 120ml si in functie de cata apa volosesti pentru diluare se poate aplica pe plastic lemn metal etc etc...
am mai folosit pentru creare diferitor efecte si urmatoarele : tus de imprimanta, scrum de tigare , creioane normale si cerate , rugina mojarata...