Istanbul

Magazine , materiale, linkuri utile
bogdanra

Istanbul

Mesaj de bogdanra » Lun Dec 02, 2013 10:33 pm

Salutare,
cumva in Turcia/Istanbul gasesc si eu ceva magazin de trenulete/modelism sa imi cheltui diurna?:))

Multumesc in avans... Detaliie daca se poate este si mai bine, stiu ca voi sta la un Hotel Sheraton, nu stiu pe unde este, voi afla maine
Cand trenul face ciu-ciu-ciu
Inima imi canta TT - TT - TT
[Link Removed for Guests]
interesantul

Mesaj de interesantul » Mar Dec 03, 2013 8:29 am

Aproape de Cornul de Aur, la ieşirea din Bazarul Egiptean (se afl㒠în partea inferioar㒠a Marelui Bazar) cum stai cu spatele la ieşire, în dreapata, la 100 de m, în dreptul statiilor de autobuz se afl㒠un mare magazin de jucă’rii, care are şi o secţiune unde gă’seşti modele. Dar nu te aştepta la modele locale ci la eternele Piko, Roco şi cam gata.
Mai bine să’-ţi cheltui diurna plimbându-te prin bazar (vei avea surpriz㒠s㒠gă’seşti lucruri interesante, frumoase şi de calitate.
S㒠vizitezi gara, zona parcului Taksim, Moscheea Albastră’, etc....
Modele iti iei din ţă’ri cu tradiţie.
S㒠ytraversezi Bosforul cu vaporaşul, s㒠vizitezi Insula Farului... Ai multe de fă’cut
“Violenţa verbală şi non verbală este ultima armă a incompetenţilor!” - Исаак Азимов
------------------------------------------
Locomotive, vagoane, călătorii
bogdanra

Mesaj de bogdanra » Mar Dec 03, 2013 8:09 pm

Mersi frumos. Din pacate programul meu este ceva cam de genul: sosire 19:00, probabil cazare pana in 20, a dua zi program 9-17, a treia zi plecare din Istanbul spre Ankara (nu la Ankara, ci in directia A, vreo 100 de km), intoarcere probabil direct la Aeroport la 18:30...

Multumesc oricum... Piata Taksim sper sa am timp sa o vad a doua zi

Nu cred ca voi ajunge la Moscheea Albastra... dar nu se stie niciodata.
Inca o data Multumesc
Cand trenul face ciu-ciu-ciu
Inima imi canta TT - TT - TT
[Link Removed for Guests]
Scrie răspuns

• Advertisement

Înapoi la “Tot ce vrei sa stii”