Cataloage TT scanate -zeci de producatori TT din '58 incoace

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

kltrainlover

Well-Known Member
Trenulist
21 Octombrie 2007
329
1
Cluj-Napoca
LOCATION
Cluj-Napoca
Salutare!
Pentru iubitorii scarii TT iata o adevarata mina de aur: un site cu zeci de cataloage TT scanate de la o sumedenie de producatori TT din 1958 incoace : Zeuke, BTTB, Tillig, Rokal, Kuehn, etc.
http://as.rumia.edu.pl/tt/kat/katalogi.asp?co=KATALOGI
Delectati-va!!! :D
 
licurici a spus:
nu gasesti asa ceva si pentru H0 ?
Asta este intrebarea pe care as adresa-o si eu, cu tot respectul, pentru toti ceilalti colegi de forum. Daca eu voi descoperi un astfel de site, cu siguranta voi posta link-ul.
 
bogdanra a spus:
da, are si un tabel unde poti sa iti gasesti exact echipamentele pe care le ai:)))
Plus ca are si engleza:)))

kltrainlover, esti tt-ist?
Sunt axat in principal pe H0 dar imi place foarte mult si TT-ul. Primul meu trenulet, cand eram copil, a fost un start set TT.
 
Dar toat㒠lumea vad ca a tră’dat tt -ul. Având in vedere ca stă’m majoritatea pe la bloc nu imi pot explica totuşi aceasta masiv㒠aplecare catre tt. Din pacate acest lucru se reflect㒠si in preturile de second hand ale locomotivelor si vagoanelor tt.

Oricum , tot ca amuzament, un catalog asemă’nă’tor in ho este aproape imposibil: prea multe echipamente si loco si vagoane pe piaţa.

Hi hi hi