recomandare locomotiva

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Raduip

Active Member
Trenulist
5 Ianuarie 2012
56
11
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
Salut!

Poate ca astfel de intrebari au mai fost postate pe forum, dar dupa cateva zile de cautat pe aici sunt cam zapacit la capitolul locomotive CFR. As putea sa zic ca sunt zapacit in totalitate deoarece sunt incepator la capitolul modelism feroviar. Am ceva experienta la modelism legat de avioane si tancuri WWII (1/48).
Din pacate sunt un patriot si as vrea sa colectionez niste garnituri CFR. Ce imi recomandati pentru o locomotiva diesel? (HO)
Am citit tot felul de discutii legate de calitatea produselor, dar nu am reusit sa concluzionez nimic.
 
Dieseluri romanesti sunt 060 DA, LDH-uri, multe modele, ND2. DA-ul nu se mai fabrica la scara 1:87, dar oricum era un esec total,machetele de LDH nu s-au fabricat niciodata, dar le poti obtine din conversii ale unor locomotive germane cel mai usor, iar ND2-ul e o varianta a DA-ului construita pentru chinezi, iar macheta poate fi revopsita, i se pot adauga tampoane si cuple europene pentru a fi transformata in 060 DA-ul de la GFR (Grup Feroviar Roman).

Vezi ca nu ai postat unde trebuie, muta topicul la "Intrebari venite de la incepatori", aici unde ai postat e thread pentru locomotive si automotoare reale!!!