Anunt important: [Local Link Removed for Guests]
In perioada 10-15 decembrie 2018, forumul poate sa functioneze cu intreruperi, se face upgrade.

Åžtie cineva adres㒠de magazin HO din Londra

Esti nou in lumea modelismului? aici gasesti informatiile de care ai nevoie pentru a incepe.
rooovidiu

Åžtie cineva adres㒠de magazin HO din Londra

Mesaj de rooovidiu » Dum Oct 23, 2011 1:29 am

Dup㒠cum spune şi titlul îmi trebuie un astfel de magazin în care s㒠intri şi s㒠poţi cumpă’ra, nu prin net sau de astea. Åži îmi trebuie şi o adres㒠cât mai exactă’. gen strada main street no. 5 , Londra. Sper s㒠m㒠puteţi ajuta. Mersi.
teo_magdici

Mesaj de teo_magdici » Dum Oct 23, 2011 10:37 am

Salut!
Victorian a zis:
Modelzone, pe High Holborn 202
Wheels of Steel, un magazin amarat intr-o galerie comerciala la subsol, aproape de intersectia dintre Oxford Street si Davies Street
sesamcave a zis:
Hamley's, pe Regent Street, are 4 etaje + subsol. La etajul 4, cam un sfert din etaj gasesti numai trenulete
Mai vezi [Local Link Removed for Guests] posturile celor doi enuntati mai sus, referitoare la magazine din Londra
6 - 4! Ca la teatru!
sesamcave

Mesaj de sesamcave » Dum Oct 23, 2011 10:42 am

Salut,

O gama mare de trenulete si accesorii gasesti la magazinul HAMLEY'S de pe Regent Street.
Adresa exacta:
188-196 Regent Street
London, UK W1B 5BT, Marea Britanie
0871 704 1977
Orar: Lu-Vi 10-20; Sâ 09-20; Du 12-18

Trebuie sa cobori la statia de Metrou: Oxford Circus .
Statia este la intersectia strazilor Oxford street cu Regent street, iar pana la magazin mai mergi cam 5 minute maxim.
Ce te intereseaza pe tine este la etajul 4, daca nu ma insel.
Trenuletele sunt scara 1:76 -OO din pacate, in schimb au un bogat sortiment de sine si alte accesorii Hornby si nu numai...Acum, depinde de tine ce si cum !!!

Iar pe Oxford Street, intr-un Mall, mai e un magazin cu soldati si alte aratari gen"orci" ca in filmul "Stapanul inelelor"...
Aici, baietii iti vand aceste lucruri + ca poti lua vopsele soi alte seturi de pensule pentru a da o patina corespunzatoare figurinelor sau....cetatilor !!
Ca sa nu mai spun ca , parca in fiece Marti seara, baietii organizeaza workshop-uri de genul cum-sa pictezi-o-figurina-si sa-ti si-iasa Very Happy !!!
Ce sa mai, aici e raiul pentru wheatering !!!!

Astea de mai sus le-am vizitat si eu, mai mult nu stiu acum, dar, din 10 Noiembrie reiau cautarile acolo :D 8) !

Marius.
HO...HO...HO.....si HOe...HOe...HOe...dragii mosului....
[Link Removed for Guests]
[Link Removed for Guests]

Roco Multimouse.....Am aceasta centrala ...
rooovidiu

Mesaj de rooovidiu » Lun Oct 24, 2011 12:07 am

Mersi mult ;).
Scrie răspuns

Înapoi la “Informatii utile, sfaturi practice, pentru incepatori”