cascada cu apa curgatoare

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

MARIANRAHOVA

Active Member
13 Septembrie 2008
151
0
bucuresti
LOCATION
bucuresti
Salut confratii de suferinta.
Doresc sa construiesc o diorama care printre altle va avea si o cascada cu apa curgatoare. Problema este ca nu prea stiu ce materiale sa folosesc care sa reziste la apa. Am pompa de apa ,moara, dar nu stiu ce materiale pot folsi care sa tina apa, dar mizand pe vasta experienta a multora de pe forum sper ca voi afla cat de curand ce materiale pot folosi.
 
eu unu am folosit un silicon mastic...are desenat pe el un vapor, este mult mai vascoz decat siliconul si am inteles ca nu mucigaieste...si pe urma ai putea lipi pietrele cu hobby fix de la bison (12 lei) f bun si transparent
 
multumesc pentru sfat dar de fapt nedumerirea mea este, baza (structrura) din ce sa o fac,ma gandeam la polistiren din cel verde dar nu stiu daca tine apa.
 
MARIANRAHOVA post_id=86835 time=1263748912 user_id=668 a spus:
Salut confratii de suferinta.
Doresc sa construiesc o diorama care printre altle va avea si o cascada cu apa curgatoare. Problema este ca nu prea stiu ce materiale sa folosesc care sa reziste la apa. Am pompa de apa ,moara, dar nu stiu ce materiale pot folsi care sa tina apa, dar mizand pe vasta experienta a multora de pe forum sper ca voi afla cat de curand ce materiale pot folosi.
Nu mai ştiu unde am văzut (era pe un site american, dar nu mai ştiu care) cascade făcute din acetofan modelat la cald pe un şablon (formă) de ghips modelată în forma pe care ar fi avut-o "apa curgătoare".