Dealer Tillig sau Peco?

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Kuky

Active Member
20 Decembrie 2009
103
32
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
Ma bate gandul sa incep o diorama cu sine Tillig Elite sau Peco (H0). Totusi nu gasesc nici un magazin care sa vanda in Romania asha ceva...

Aveti idee de cineva care comercializeaza sine de acest fel in Romania?

PS. Stiu ca pot sa comand online, dar parca mi-e mai la indemana sa le vad inainte.

Multumesc,
Cristian
 
De ce nu te orientezi la produse care le gasesti mai usor la noi: Piko, Roco, Mehano, etc.
Nu cred ca merita sa te aventurezi la ceva greu procurabil. Parerea mea.
Bafta!
 
@Kuky baga un google.uk si dai de cat PECO vrei ! Preturi mici , firme serioase , tresport rapid si ieftin ( daca faci comanda in momentul acesta nu poti primi nimic din UK din cauza zapezii :oops: dar probabil de saptamana viitoare va fi mai OK ) .
Vezi ca tillig aduce zoro pe acolo pe la voi ! Poti sa mergi sa le vezi si pe urma hotaraste singur daca cumperi de la el sau de la altul .
Pe net gasesti o gramada de poze comparative cum arata diferitele sine sau macaze de la diferiti producatori , dar din pacate posibilitatea de a le vedea/pipai imi lipseste si mie .
P.S. CRED CA MERITA SA TE AVENTUREZI SA COMANZI UN LUCRU CARE SE GASESTE USOR SI RAPID si care , cu siguranta iti va aduce multe bucurii .
p.s. 2 inainte de a te decide la una sau alta citeste cu atentie forumul despre parereile si intamplarile unor membriii ai forumului .
p.s. 3 EU SUNT FAN PECO , deci parerea mea nu poate fi nepartinitoare :evil:
 
Salut !
@ Kuky,

Dealer Peco este si Marius Aureliu, datele de contact le gasesti pe site-ul lui www.minitechnik.ro . Omule foarte serios !!! 8)

Eu am luat de la el pe comanda macazuri Peco ! 8)

Dai un telefon si vezi ce are pe stoc.

Mare atentie cu Peco: vezi ca se produc in mai multe dimensiuni, eu ti-as recomanda sa mergi pe sina de 2.5 mm inaltime., iar macazuri ti-as recomanda sa iei din cele de tip electrofrog ---va trebui sa le polarizezi inima cu actionari speciale !

O modalitate ieftina de a polariza inima si de a actiona macazul este mecanismul de la Conrad, il gasesti:
--- fie la Rally pe site www.jucarii.com.ro
---hie la HgDan pe site www.hgd.ro
Uite si o poza cu actionarea:
http://www.hgd.ro/Acc/AC01.jpg

La Rally costa vreo 23 lei.
Pe aceste macazuri, poti rula orice locomotiva mica sau mare si nu vei avea surpriza ca se va opri pe inima macazului din lipsa de curent !!! 8)

PS: rog a nu se considera reclama ! :D