Schema cu linie simpla sau dubla si 2-3 macazuri

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

tonkaluk

New Member
21 Iunie 2015
2
0
Dubai
LOCATION
Dubai
Salut,

Intrebare de incepator dar va rog sa ma luati usor.

Incerc ca construiesc o schema de linii DC in forma ovala linie dubla cu trecere(macaz ) si binenteles cu un alt macaz pentru linie finala- sa zicem depou.

1-Pentru aceasta schema pot folosi doar un controller si linia dubla sa o interconectez ?
2- pe schema de mai sus pot folosi 2 locomotive fiecare pe linia ei ? Presupun ca aici am nevoie de un la doilea controller si transformator. iar liniile nu se vor interconecta ?!!! Multumesc.

PS : Am incercat sa caut pe net si pe youtube si am gasit ceva https://youtu.be/Iw4foG_nBCU?list=PLXEuxYF1drPzdcWHESaSgVEMRwPZJFfn9 :lol:
 
1- la un controler in DC merge o locomotiva. daca pui 2 atunci amandoua vor reactiona la aceeasi comanda.

2- daca ovalurile sunt izolate intre ele da, 2 locomotive, fiecare in/pe sensul ei. ai nevoie de 2 controlere pentru fiecare oval in parte.

in DCC (digital) e alta mancare de peste.