Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

Roti din rasina

Esti nou in lumea modelismului? aici gasesti informatiile de care ai nevoie pentru a incepe.
OLECO

Roti din rasina

Mesaj de OLECO » Joi Feb 06, 2014 7:12 pm

Baieti, ma interseaza daca exista in Bucuresti ateliere (firme) care pot confectiona roti din rasina, preferabil la 1/43.
Ma intereseaza pentru machetele de autobuze.

Am inteles ca se fac niste matrite din ipsos in care se toarna rasina si dupa ce se usuca, se slefuieste.
Daca ma puteti ajuta pe aceasta cale cu informatii, linkuri, etc, va multumesc din suflet.

Daca ar arata asa, ar fi bine.

[Link Removed for Guests]
sursa NET
Imagine
Pantiru

Mesaj de Pantiru » Joi Feb 06, 2014 8:01 pm

De ce nu iei legatura cu scristi,(fam.Savin),ei toarna in rasina aproape orice,daca nu orice?Intra pe pm lui si ia legatura cu el,nu cred ca te refuza,lucreaza pentru multi colegi de pe forum si cred ca ai vazut calitatea lucrarilor lor.
felippe

Re: Roti din rasina

Mesaj de felippe » Joi Feb 06, 2014 8:26 pm

OLECO scrie:Baieti, ma interseaza daca exista in Bucuresti ateliere (firme) care pot confectiona roti din rasina, preferabil la 1/43.
Ma intereseaza pentru machetele de autobuze.

Am inteles ca se fac niste matrite din ipsos in care se toarna rasina si dupa ce se usuca, se slefuieste.
Daca ma puteti ajuta pe aceasta cale cu informatii, linkuri, etc, va multumesc din suflet.[...]
De ce nu incerci sa le faci singur? Uite aici un ghid pentru incepatori: [Link Removed for Guests].
Valentin Voica

OLECO

Mesaj de OLECO » Joi Feb 06, 2014 10:53 pm

Mi se pare complicat.
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Informatii utile, sfaturi practice, pentru incepatori”