Despre curatarea sinelor si prevenirea oxidarii

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
I

IonutM

Guest
Am citit in mai multe randuri despre problema oxidarii sinelor si a curatarii lor si propun o solutie pentru ameliorarea problemelor. In trecut am folosit cu succes spray-urile de curat contacte si de prevenirea oxidarii acestora pentru circuitele electronice. Foloseam spray-urile Kontakt-60 (curatare) si Kontakt-61 (prevenire), dar cred ca orice pereche de acest gen poate da rezultate bune, mai ales daca se foloseste spray-ul de prevenire inca de la inceput. A folosit cineva asa ceva pana acum pt sine? oare nu ar putea fi o solutie pentru amanarea oxidarii si curatarea sinelor fara uzura mecanica?
 
Legat de curatarea sinelor, sunt convins de randamentul vagoanelor de sters sina, mai ales cand ai poduri, relief, tunele . Pt Circuitele simple, plane , merge si guma de sters sina.
Orice lichid, de contact sau antioxidant, in conditiile unei diorame ce se prafuieste, va culege toate scamele din aer si de aceea nu ma prea incanta ideea.
Pe de alta parte, nu prea ai de ce sa-ti bati capul cu prevenirea oxidarii, caci sinele actuale nu prea sufera de aceasta boala, atat de tare, sau cand in sfarsit vor incepe problemele, copiii tai vor avea copiii la facultate... :D iar noi vom bantui pe plaiurile "forumurilor vesnice " :twisted: