Anunt important: [Local Link Removed for Guests]
In perioada 10-11 decembrie 2018, forumul o sa functioneze cu intreruperi, se face upgrade.

Disperat, caut comentariu

Aici gasiti mesajele spam si cele care incalca regulamentul, sau mesajele care deraiaza de la subiect

Moderatori: Gam3, rally

Închis
obiwan

Disperat, caut comentariu

Mesaj de obiwan » Sâm Noi 07, 2009 4:59 pm

Aia care au facut autopsia la RailwayFan isi aduna comentarii fara acordul celor care apar acolo. Este vorba de articolul din Gandul, referitor la afacerea lui Craciun, alias 060 ESHEC DA.
[Link Removed for Guests]
Cum poti lua de pe Forumul Lokomotiv. ro interventii ale membrilor si posta ca '' coment?
Domnu Craciun, nu mai cumpara copiii bilete scumpe sa vada trenuri frecate?

Exemplu clar de lipit cuvinte aiurea in tramvai:
Postat de Sandy la 7.11.2009 08:01

Modelismul adevarat traieste la Cluj.
In Bucuresti si Timisoara nu sunt decat hoti si mincinosi. Veniti si faceti un reportaj la Cluj ca sa vedeti ce inseamna pasiunea unor oameni fara bani.
Aici traieste adevarata comunitate!
Postat de Vali362006 la 7.11.2009 08:38

Comentariul e bestial, Herr Obertstumfuhrergenosemeisterschaftlischezukurumbauman
obiwan

Mesaj de obiwan » Sâm Noi 07, 2009 5:09 pm

De fapt, au preluat o interventie ce se gaseste pe aceasta pagina:
[Local Link Removed for Guests]

Mai baieti, foamea e mare, dar nici chiar asa...!
sandy

Mesaj de sandy » Sâm Noi 07, 2009 5:47 pm

Da-le pace Dom Profesor,ca nu stiu ce fac.
Eu oricum nu am postat acolo,deci cineva s-a folosit de numele meu si pe de alta parte,pentru ca nu gindesc asa,nu pot sa scriu asa.
Culmea e ca personal,nu cunosc pe nimeni din Tm ca sa emit asemenea elucubratii.
In Club avem un membru din Timisoara, intamplarea nefericita a fost ca in putinele lui vizite la Cluj sa nu pot fi prezent.
Parerea mea e sa ne vedem de ale noastre, ca prostii din astea se intimpla tot timpul si nu merita sa le dam atentie.
S
Sandy-Trainsylvania Railway Club-Cluj-Napoca
obiwan

Mesaj de obiwan » Sâm Noi 07, 2009 6:07 pm

asa ie! la ora aia inca dormeam ( 08.38 ). Probabil is clonat , numa asa iegzista fo' iecsplicatzie... :-D
chickengeorge

Mesaj de chickengeorge » Sâm Noi 07, 2009 7:26 pm

Faptul ca-i bagati in seama cu acest topic inseamna CEVA ptr acesti frustrati, cred ca ignorarea lor este singurul lucru pe care-l putem face!Comentariile puse in carca lui Sandy si Obiwan pot fii crezute doar de cei care nu au nici o legatura cu acest forum!
Vorba mea :"Insatisfactia sexuala imbraca diferite forme!"
:-D
ImagineEu nu sufar de nebunie!
Ma bucur de ea in fiecare clipa !
LDH

Mesaj de LDH » Sâm Noi 07, 2009 7:46 pm

chickengeorge scrie:Faptul ca-i bagati in seama cu acest topic inseamna CEVA ptr acesti frustrati, cred ca ignorarea lor este singurul lucru pe care-l putem face!
:cafea:
Toate cele bune,
LDH
maxel

Mesaj de maxel » Sâm Noi 07, 2009 8:13 pm

Propun stergerea topicului si asa cred ca serverul este destul de incarcat, sa lasam traficul liber pentru lucruri serioase in ale modelismului feroviar :wink:

8)

Scuze ca primul meu post este aici dupa 2 ani de la inscriere pe acest forum dar nu pot sa mai suport aceste neadevaruri.
stageexp

Mesaj de stageexp » Sâm Noi 07, 2009 9:38 pm

Nu vad rostul intregii agitatii. Si va spun de ce:
fiecare ziar cu editii online are rubrica de comentarii unde oricine, sub acoperirea unui nickname poate scrie orice. Luati orice eveniment de la accidentele rutiere pana la stirile de piata si veti vedea ca este asa.
Dau doua exemple.
Un accident petrecut acu ceva vreme in care a fost implicat un motociclis, in care in urma nefericitului eveniment au ajuns sa se injure in comentarii cei pro si contra motoarelor, trecandu-se de la injuraturi la amenintari concrete.
Un alt exemplu este acela al unei mari firme din tm, unde sunt probleme specifice acestei perioare economice cretine. Comentariile aveau un singur scop, bucuria celor ce scriau pentru piederea locurilor de munca a unor oameni care considerau ei ca au salarii prea mari.

Asa ca eu zic ca nu merita nici macar citite daramite comentate "comentariile" acestea indiferent de subiect. Am facut greseala de a citi de doua ori in acesti ani asa ceva si mi-am promis ca nu voi mai face.
Sunt oameni care nu au alta ocupatie sau capacitatea intelectuala de a face altceva. Asta e. Lipsa de munca si de inteligenta dauneaza grav societatii.
Dr2005

Mesaj de Dr2005 » Dum Noi 08, 2009 1:35 am

(...)
edit by ForumAdmin.
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Dum Noi 08, 2009 1:41 am

@Dr2005 te rog sa citesti mai atent ce scrie mai sus inainte sa postezi un mesaj! (editat)

Revenind la subiectul discutat aici, si eu cred ca avem lucruri mai bune de facut decat sa dezbatem aici ceva ce nu are deloc rost.
Ultima oară modificat Dum Noi 08, 2009 2:07 am de către Florinn, modificat 1 dată în total.
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
cosmin78

Mesaj de cosmin78 » Dum Noi 08, 2009 2:02 am

stergeti sau inchideti naiba topicul asta si haideti sa ne vedem de trenuri si trenulete....chiar e nevoie de cate un scandal periodic? :(
Cosmin
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Dum Noi 08, 2009 2:08 am

Subiect inchis!
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
Închis

Înapoi la “Mesaje offtopic”