Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

TEPARII DE LA www.trenuleteelectrice.ro

Aici gasiti mesajele spam si cele care incalca regulamentul, sau mesajele care deraiaza de la subiect

Moderatori: Gam3, rally

mytrain

TEPARII DE LA www.trenuleteelectrice.ro

Mesaj de mytrain » Vin Iun 19, 2009 6:06 pm

Buna seara, Setul cu locomotiva Hercules si 3 ‘vagoane de calatori’ –de fapt sunt de marfa- 96948 - 414 lei est sigilat? Daca da, il vreau.

Va salut ! Da, este nou-nout si sigilat !!! Daca primesc adresa il trimit rapid cu posta romana sau Fan Curier .

Adresa.... Conditii de transport bune. Am avut probleme cu alte pachete.
Multumesc.

Dupa cateva zile....

A sosit pachetul. Cutia desigilata.
Locomotiva - O cupla rupta. Polistirenul care bloca locomotiva, fata - spate, rupt. Si alte parti din polistiren sunt rupte. In fata, in partea de sus a locomotivei , datorita frecarii, (polistirenul este rosu) s-au creat doua zone lucioase, in contrast cu plasticul mat. Suruburile de la plugul pentru zapada, pe aceeasi parte, fortate la strangere. Se vede ca s-a actionat mecanic, cu surubelnita, asupra lor.
Vagonul cu container - containerul nu mai are 3 din cele 4 stifturi de la colturi. Nu mai sta pe platforma. Trei dintre carligele laterale, cele galbene, rupte.
Sunt suparat.

Va salut ! Imi pare rau sa aud ca setul a ajuns in conditii proaste la dvs, setul era nou-nout dupa cum am spus si inaite sa il ambalez /am desfacut o bulina adeziva sa aranjez macazul si cateva sine drepte care erau deplasate de la locul lor/ .Piko are un mod de ambalare destul de precar a seturilor....
Fara alta vorbarie, vorbesc prea mult? trimite-ti setul inapoi cu ramburs si va recuperati banii. Imi pare rau dar nu mai am un alt set cod 96948 sa va dau.Va rog sa ambalati bine setul si daca aveti niste folie cu bule de aer, sau ceva de genul, sa puneti in jurul locomotivei si vagoanelor ptr a nu suferi mai mult . El de ce nu a facut la fel? Daca nu doriti sa trimite-ti setul inapoi si credeti ca il puteti folosi putem discuta si va acord niste produse de pe site, in mod gratuit ,stabilim de comun acord suma .Vreau doar sa fiti multumit !

O sa-l trimit luni. Ambalat corespunzator. Ramburs 414 lei.
Oare de ce nu-i cer bani pentru transport?

L-am trimis si a ... returnat.
Motivul. Nu a primit banii pentru set. Rambursul de 414 lei. In 2 saptamani. Oare?
Stia de prezenta pachetului la posta dar nu a vrul sa-l ridice pana nu primeste banii. A spus ca face reclamatie la posta luni. Dupa 10 zile. Dupa ce pachetul pleaca spre expeditor.
Concluzie. Hmmm!
felippe

Mesaj de felippe » Vin Iun 19, 2009 7:12 pm

OPC

Prin lege, ai dreptul sa returnezi un produs, FARA a invoca niciun motiv, si sa soliciti restituirea sumei platite.
Valentin Voica

[Link Removed for Guests]
cortexedge

Mesaj de cortexedge » Vin Iun 19, 2009 8:46 pm

Am comandat si eu un vagon de pe respectivul site si nu am avut absolut nicio problema!.
Acesta a venit foarte bine ambalat si intreg.
La tăÅ£i ni greu…
Imagine
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Vin Iun 19, 2009 9:11 pm

Salut,

@mytrain imi pare rau pentru neplacerile care le-ai avut, dar vreau sa intelegi ca acest forum nu este pentru astfel de discutii, motivele sunt mai multe, inclusiv faptul ca respectivul magazin nu se poate apara si chiar si in situatia in care ar putea, nu este cazul unei discutii publice.
De aceea am rugamintea sa incheiem aici discutia si sa incerci sa rezolvi problema cu reprezentantul magazinului. Forumul in nici un caz nu te poate ajuta, desi iti inteleg supararea.

Toate cele bune.
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
Mihai90

Mesaj de Mihai90 » Sâm Mar 20, 2010 10:45 pm

în legă’tur㒠cu Iorganda paul,(trenulet.ro),de la crangasi...de care unii zic că’-s ţepari..nu e chiar aşa..cel puţin machetele auto şi feroviare sunt bune,am luat şi eu..şi multe sunt rarită’ţi,spre deosebire de banalele Herpa sau Schuco pe care le au toţi
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Sâm Mar 20, 2010 10:53 pm

Salut Mihai,

intotdeauna parerile sunt impartite si de obicei adevarul este undeva la mijloc,
rugamintea mea esta sa nu dezvoltam acest subiect.

Suntem pe un forum de trenuri si modelism feroviar si as dori sa ne concentram pe aceste teme.

Multumesc de intelegere :)
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
Scrie răspuns

Înapoi la “Mesaje offtopic”