Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

off topic vagon figorific AF

Aici gasiti mesajele spam si cele care incalca regulamentul, sau mesajele care deraiaza de la subiect

Moderatori: Gam3, rally

Endo_ro

Mesaj de Endo_ro » Joi Mar 15, 2012 10:39 pm

Si ca sa fiu injurat mai cu spor, o sa-mi spun parerea si despre acest vagon... Pentru mine acest vagon este atat de oribil, discutand strict despre gust, nu istoric si sentimental, incat nu as da bani pe asa ceva sau ar fi undeva la un 20-30 lei maxim (o inmatriculare oarecare).
Abia astept sa-l vad la preturi gen 130-150 lei doar pentru faptul ca e CEFEREU. Cred ca o sa iau 17 bucati.
Lasand gluma la o parte, poate imi spune si mie cineva de ce acelasi vagon (aproximativ) se gaseste la preturi de 3-4 ori mai mici. Caci sunt precedente... Nu cred ca diferentele minuscule in plus sau minus dau o asemenea diferenta de cheltuieli in productie. :-|
nelutu

Mesaj de nelutu » Joi Mar 15, 2012 10:46 pm

Pai unde scrie pretul de comercializare? 8O
Endo_ro

Mesaj de Endo_ro » Joi Mar 15, 2012 10:51 pm

Pai nu scrie... e o ipoteza, adica o presupunere pe baza experientei anterioare. :( A vazut cineva baba frumoasa, copil cuminte si... cefereu "eftin" ? :-?
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Joi Mar 15, 2012 10:59 pm

@endo, parerea mea este sa te abtii,
din ce am observat in acest topic se tin discutii constructive care au ca scop realizarea unui vagon CFR cat se poate de corect.

Esti liber sa ai ce opinii doresti dar modul tau de a le impartasi este total nepotrivit in acest subiect, in plus, cam bat campii.
Ultima oară modificat Joi Mar 15, 2012 11:02 pm de către Florinn, modificat 1 dată în total.
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
Endo_ro

Mesaj de Endo_ro » Joi Mar 15, 2012 11:01 pm

N-am inteles ce vrei sa spui. Sunt liber sa am opinii si cum trebuie impartasite? Fii mai explicit pe pm, sa nu poluam.
nelutu

Mesaj de nelutu » Joi Mar 15, 2012 11:02 pm

Deci ipoteza ta este ca oricat ar costa un model CEFEREU cum ii zici tu, pretul sau normal ar trebui sa fie de 4 ori mai mic? Interesanta abordare?
Gam3
Site Admin

Mesaj de Gam3 » Joi Mar 15, 2012 11:04 pm

Ipoteza va ajunge la oftopic, vagonul nu are pretul afisat asa ca nu vad rostul sa vorbim despre acest lucru. Se pare ca nu exista un model nou care sa nu aiba parte de circ.
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Joi Mar 15, 2012 11:08 pm

Endo_ro scrie:N-am inteles ce vrei sa spui. Sunt liber sa am opinii si cum trebuie impartasite? Fii mai explicit pe pm, sa nu poluam.
1 la mana, de unde stii la ce pret se face vagonul,
2 la mana, unde ai vazut tu vagoane la 20-30 lei? iara comparam cu preturi la modele furate?
3 la mana, repetam aceleasi discutii interminabile, inutile si fara scop, ca de ce e scump ca scrie pe el CFR. Cine decide ca e scump sau ieftin? tu?
4 la mana, cine te obliga sa le cumperi? ti-a pus cineva pistolul la tampla sa le iei?

am spus ce am avut de spus,
daca nu poti sa iti aduci o contributie constructiva la acest subiect, ca si administrator te rog sa te abtii.

daca continui circul se vor lua masuri, poti considera acest mesaj un avertisment.
Endo_ro

Mesaj de Endo_ro » Joi Mar 15, 2012 11:12 pm

Asa! La cos cu ceea ce nu e pe linia partidului!!! Rastalmaciti spusele si executati opozitia prin banare eventual!!! Hai ca sunteti simpatici!!!

Sa clarificam, poate ati inteles gresit din inocenta, nu intentionat!!!

1. Care este cel mai ieftin vagon CFR vandut vreodata?
2. Era opinia mea reala si necenzurata, neimpusa cu privire la modelul respectiv
3. Discutiile sunt constructive dupa parerea mea. Cine decide asta? Eu? Tu? Sau ne putem exprima fiecare?
4. Aici e vorba de campi deja...

Trebuie sa fiu in asentimentul tau ca sa am pareri exprimate liber? Ai experienta CEDO? Sau vrei sa capeti? :-D
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Joi Mar 15, 2012 11:14 pm

ok,
nu am experienta CEDO, insa tu poti citi in regulament ce se aplica in caz de atac la persoana.

sa ai o seara buna in continuare!
Scrie răspuns

Înapoi la “Mesaje offtopic”