Discutii diverse

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Atunci hai sa discutam aici despre site:

de 3 luni te tot apuci de el. Nu zic cu rautate da stiu f bine cum e cu timpul. In plus te pricepi la design cum ma pricep eu la cositorit sine :p :D
Eu zic ca merita sa dam 100 RON si sa avem un om care are exp si care il face sigur intr-o sapt.
In plus mie coleg de serv si toata ziua pot sa-l rog sa il mai bibileasca si sa mai faca cate ceva. Banii aia ii recuperam imediat dintr-un banner.
 
IonutTrif a spus:
Atunci hai sa discutam aici despre site:

de 3 luni te tot apuci de el. Nu zic cu rautate da stiu f bine cum e cu timpul. In plus te pricepi la design cum ma pricep eu la cositorit sine :p :D
Eu zic ca merita sa dam 100 RON si sa avem un om care are exp si care il face sigur intr-o sapt.
In plus mie coleg de serv si toata ziua pot sa-l rog sa il mai bibileasca si sa mai faca cate ceva. Banii aia ii recuperam imediat dintr-un banner.

De 3 luni si eu tot zic, hai sa discutam cum il facem, si NU pe forum, ci la masa la o bere.

Si sunt impotriva ideii de a da 100 roni sa faca cineva doar "ca sa fie facut" prefer sa il fac eu klumea, si sa bibilesc la el pana is multumit.
 
Am fost un duminica la club sa duc aracetul si am convenit cu Florin ca iar e dezastru : toate aruncate, murdarie.
Eu propun ca inainte de a mai inainta cu lucrul sa facem curatenie bec pentru ca:

- e de bun simt :) sa nu-l lasam tot pe Florin sa stranga
- incepem sa lucram la diorama la chestii de finete si nu mai putem sa avem toate aruncate si sa murdarim si sa stricam ce s-a facut pana acuma
- daca lasam asa mare mizerie numai incepe sa se depuna praf pe ce facem

Desi Florin spune ca se rezolva problema cu un sac eu propun totusi un aspirator nou (+ un pachet de saci): costa max 100 RON dar trebuie sa avem o scula buna de acuma inainte pentru a proteja diorama.

Totodata trebuie sa ne mobilizam sa pastram curatenia : acuma nu mai avem scuza ca lucram cu polistiren , taiem lemne , etc..este vorba de a spala ce am folosit (pensule , spaclu) si de a pune la loc.

Eu astazi ma duc sa cumpar saci de gunoi pentru ca nu mai sunt, si chiar maine ma apuc sa mai strans de pe acolo.
 
In urma unor schimburi de mesaje am cazut de acord sa cumpar astazi un aspirator la un pret de aprox 80-90 RON + saci pt el + saci de gunoi mari.

Maine de la 16:00 impreuna cu Florin vom fi acolo la curatenie.
 
Mesaj pentru Ionut ca nu raspunde la telefon ca de obicei:

- cand mergi dupa aspirator sa cumperi si 2 lacate mici, unu pentru cutia postala si unul pentru dulapul cu modele, si banda dublu adeziva, mersi.
- eventual intra pe skype inainte sa mergi azi la club sa vb.

Mesaj pentru Alin:

- s-a reparat curba taiata cum nu trebuie, te rog sa nu mai desfaci modulele pana cand se termina lucrarea acolo (cam 1 saptamana).

Ne vedem azi!

ciao.
 
Mesaj pentru membri:
Baieti,Miine dimineata plec la ski si ma intorc in 3 februarie.Vreau sa ne intilnim la Club marti,5 februarie ca sa punem la punct multe probleme.
Va rog sa va intilniti ca de obicei saptamina viitoare,sa lucreati cu aplomb,sa nu lasati gazul si lumina aprinsa si sa nu mincati sapunul :lol:
Puteti sa ma sunati oricind,ca am roaming.
O sa-mi fie dor de voi dar o sa ma gindesc tot timpul ce faceti.Stiti ca sint Fidel Clubului!
El Presidente :D
 
@El Presidente Fidel Castro.Normal ca esti Fidel, daca esti presedinte, ca n-ai de ales :D .Distractie faina si sa ne aduci o punga de zapada sa o punem pe diorama, pt o tema de iarna.
 
Din ce am vazut in post-urile lui sandy, am inteles ca este un magazin (specializat) de trenulete in Cluj. Daca da, poate sa-mi spuns si mie cineva unde este localizat ?..poate imi fac un drum...
Multumesc!
 
SAlut,

magazinul se afla la adresa Str. Campului nr 122, este deschis zilnic cu exceptia zilelor de luni si marti.

Problema pe care risti sa o intampini este sa gasesti magazinul inchis deoarece Adriana si Josef si-au propus sa se mute la noua locatie pana la data de 1 Martie cand vor sa organizeze si o festivitate de deschidere.

Mai multe informatii aici sau la numarul de telefon 0723730435 (D-na Adriana).
 
Kenobi multumeste frumos!Va doresc si voua cat mai multe modele in colectiile personale sau de club.
Sa trecem mai usor peste criza...
 
La multi ani !
Atunci marti bem o bere, si cum diorama e montata si functionala invartim trenuri ca in vremurile bune ;)