Noutati

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Chiar daca din poze nu se vede, trebuie spus ca aproape toata munca a facut-o Florin, noi restul am fost ajutorul.
Daca nu mergea joi si mai ales sambata cand a fost prezent de la 9 dim la 9 seara nu era totul gata asa repede. totodata multumim de ajutor lui Attila, pentru ca a asigurat schimbul 2 sambata :D

De mentionat ca asta a fost partea cea mai grea a amenajarii dar nu si ultima. Urmeaza sa montam o panza pe module sa nu se vada urat, urmeaza sa punem mocheta si sa aranjam marginea modulelor unde deocamdata se vede polistiren verde si pe alocuri polistiren alb.

Dupa toate aceastea putem spune ca avem o ambianta frumoasa si un club profesionist
 
alin a spus:
Arata (,culmea) chiar bine

Cum ziceam asta e doar baza. Deocamdata albul e izbitor, dar o data cu mocheta, panza pe module, postere pe pereti totul va arata mult mai primitor.
 
Da bre da "modulele lui Bogdan" bla bla ...
Va dau spor de greutate , e bine ?
PS. Nu mai sunt modulele mele de 2 saptamani , sunt deja ale altcuiva din Brasov dar este o alta poveste :| carela timpul ei v-a aparea si aici pe forum :D
 
Salut,

noutati de la club,

ieri s-a facut echilibristica si balet deasupra dioramei,
iata cateva poze:





"Te-o pus naiba sa te sui, acum da-te jos" :D



Si la final:



Lumina nu patrunde chiar asa tare prin perdele, aparatul foto a amplificat lumina, totusi scopul principal este protejarea dioramei de razele de soare si evitarea necesitatii de a ne da noi cu crema de plaja cand lucram la diorama :D

De la Mircea Dorobantiu am primit niste poze superbe, multumim:



A mai ramas 1 singur punct pe lista de lucrari de amenajare, vitrinele, si apoi putem primi vizitatori.

(prezenti la datorie, Ionut, Mircea, Vlad si eu)
 
Pozele facute cu aparatul lui Vlad sunt mai aproape de adevar (cele de pe al doilea rand). Cu siguranta va fi mult mai placut de stat in zilele cu soare si cu siguranta diorama e protejata de decolorare. In plus si aspectul final e schimbat, singurul regret este ca nu am gasit draperii de culoare albastra, dar asta este.
Cu aceasta modificare putem spune oficial ca s-a terminat menajarea clubului (mai este un geam de schimbat la un dulap dar e minora problema) si putem sa ne concentram full time la finalizarea dioramei.
 
Astazi, 10.06.2010 o mica grupa de pici ne-a vizitat clubul, cu intentia voita de a vedea niste jucarii minunate.
Au stat aproape o ora, si s-au minumnat, au facut o galerie pe cand o aburoasa carenata care scotea fum depasea cu o viteza net superioara o garnitura de 5 vagoane tractat de o electrica.
Au facut liniste mormantala cand un SSB cu sunet a inceput sa suiere pe sine, si s-au minunat cat de multe tipuri de vagoane si locomotive exista....
Educatoarele lor au zis ca picilior le-a placut foarte mult deoarece au stat cu gura cascata.
Mai tarziu poze...
 
Revin cu poze:

Pe drum...

Gura cascata ...


explicatii...

Florin alimentan cazanul

Un strop de fum


Ne vedem la toamna...
 
Clubul e deschis la oricine care crede ca este motivat de activitatea clubului, intr-un fel sau altul.
E deajuns sa-ti placa machetele, e deajuns sa ai sau sa nu ai machete, e deajuns sa-ti placa calatoriile cu trenul, e deajuns sa-ti placa sa stai de vorba, etc.......

Sa nu uit: etc.... :)

E.