Happy 1000 users

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

macleod

Well-Known Member
Trenulist
28 Ianuarie 2009
1.732
4
46
Bucuresti
www.macleod.ro
WEBSITE
http://www.macleod.ro/
LOCATION
Bucuresti
Hai ca stam si vorbim si oare nici unul dintre noi nu a bagat de seama ca a dat cu depasire la numarul de utilizatori ? Deja suntem cica peste 1000, probabil nu toti la fel de activi ca cei mai cei, dar totusi e un milestone nu foarte usor de atins, avand in vedere ca nu suntem foarte multi atinsi de microbul trenulismului prin romania. Ce sa ne uram decat ... sa se-nvarta roata, si sa ne auzim pe la 2000 si de ce nu pe la 10000 de utilizatori. La mai mare !!! :aplauze:
 
Intr-o buna zi poate vom fi 10.000. Ar fi fain! multi nu stiu inca de Forum, dar vor veni si zile mai bune....
La cat mai multi!
 
Salut,

s-a vorbit de cifra de 1000 la subiectul de Bine ati venit!
Deci nu a trecut neobservata :).
Unii au cerut sarmale, altii bere, altii mici, nu zic nimic deocamdata, doar ca sper sa sarbatorim curand, asa ca va voi anunta atunci daca va fi cazul :).

Care este cifra reala a utilizatorilor?
Greu de spus, avem la indemana doar cifrele furnizate de trafic.ro.
Ele zic asa:
Record de vizitatori pe zi (18.09.2009): 1.178 (evident unici)
Unici pe saptamana : media este pe la 2000
Unici pe zi : 480-560 (depinde de zi si de vremea de afara :D)
Unici pe luna : 7509 (in septembrie 2009 - fata de 3746 in septembrie 2008)
Si acum cand scriu acest mesaj sunt 110 online :).

Desigur ca toate aceste cifre se datoreaza tuturor, comunitatii care s-a format, celor care au contribuit la nivelul informatiei pe acest forum si fara sa bat campii, datorita muncii celor din spatele forumului si sa nu uitam de @Rally, cel care a dat nastere acestui forum.

Nu pot decat sa sper ca vom creste si mai mult impreuna.
 
De remarcat in plus o explozie a numarului de utilizatori in ultimele luni. In plus multi incep prezentarea cu "buna....sunt nou in acest hobby...vreau sa achizitionez un start-set....visez la o diorama" ceea ce ma face sa cred ca si numarul real al pasonatilor creste de la zi la zi. Asta inseamna piata mai mare si mai atractiva pentru producatori, speranta de modele CFR (am ajuns sa avem cate 3-4 noutati cfr pe an la o calitate tot mai mare), expozitii tot mai dese si mai profesioniste.
Ca si cifre, intr-un an s-a dublat numarul vizitatorilor (in perioada de criza) asa ca am mari sperante ca modelismul romanesc nu va mai °ganguri" multa vreme.