Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Bine v-am gasit

<t>Sunt Charly, nou venit in club!<br/>
Tocmai am vazut si eu intr-un magazin nou deschis machete cu trenulete si de atunci m-a apucat febra trenuletelor. Sper ca prin acest forum si cu ajutorul celor mai experimentati in acest domeniu sa aflu cat mai multe sa pot deveni si eu avansat.<br/>
Întrebari sunt multe sper sa aflu si raspunsuri!<br/>
Prima ar fi: Cu ce sa incep, ce ar fi cel mai bine sa achizitionez?<br/>
Un tren cu sine, analog, digital....?<br/>
<br/>
Multumesc tuturor,<br/>
Charly</t>
 
Salutare Charly și bine ai venit!
Eu aș opta pentru modul digital, dar marea decizie nu o pot lua eu în locul tău, așa că recomand următorul link unde vei găsi informații:
http://www.forum.jucarii.com.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1197
 
Salutare!
Ma numesc George,am 17 ani,sunt din Bucuresti sunt pasionat de transporturi de orice fel,dar mai ales de trenuri.:D
De asemenea si jucariile teleghidate "imi fac cu ochiul" inca sunt mic.

Despre trenuletele elctrice pot sa spun ca nu stiu mai nimic in afara de faptul ca exista la mai multe scari :oops: si ca erau foarte scumpe.Dar spre norocul si uimirea mea am gasit aici ceva la un pret rezonabil care ma avantajeaza sa incep sa imi construiesc "propria retea de cale ferata":D
Asta inseamna ca m-am hotarat sa imi iau cat mai repede posibil "Sartset-ul ICE, HO MEHANO T742" care consider ca ma avatajeaza cel mai mult(mai ales din punctul de vedere al pretului si al faptului ca sunt incepator).

Probabil maine sau poimaine voi suna sa fac comanda si sper sa il vad in casa cat mai repede.

Voi reveni dupa ce inteleg mai multe despre acest"microb" si mai mult ca sigur ma voi apuca si o diorama dupa putin timp.
 
sal all :ma cheama Alex...sunt din Alba Iulia ..imi place mult modelismul feroviar si vreau sa imi fac o diorama peste cativa ani :D
 
Am observat deja:D
Daca nu ma insel dumneavoasta detineti site-ul
Mai aveti setul de care vorbeam ICE, HO MEHANO T742?
Daca da o sa va sun maine sa vad cum putem sa facem "tranzactia"
Sunt nerabdator rauuu :D
 
Alexx bine ai venit.Asa pentru inceput ai putea sa-ti faci un traseu rotund cu un macaz.
Asteptam sa te desfasori :D

@cip_one:Bine ai venit si tu.Ma bucur ca mai rasar cativa modelisti feroviari si prin Iasi :D Din pacate sunt inca prea putini. :( :(

Toate cele bune!
 
Ai foarte mare dreptate rally:"Putini dar buni".Dar totusi fara un numar asa mai marisor de pasionati nu prea se poate face ceva,asa in genul baietilor de la Cluj,Arad si voi cei din Bucuresti :(
 
Bine v-am gasit! Sunt Florin, am 39 de ani, locuiesc in Bucuresti , am 1,2 copii, nevasta, caine etc. Tocmai cand eram convins ca m-am maturizat complet, imi zice mama zilele astea ca a gasit o jucarie de cand eram copil...Adica asta:

Si pana aici a fost ...microbul s-a trezit din nou si a atacat fulminant.Asa ca,in cateva zile sper sa fac o vizita intr-un anume loc... :| Nu de alta da' parca e pacat sa ramana singur...Nu-i asa?
 
Bun venit Charly! Mă bucur să văd mai multi braÂşoveni pe aici.
Care este magazinul la care te referi?