Bine ati venit !

Intampinarea noilor veniti pe forum - aici ii asteptam sa citeasca regulamentul forumului si sa se prezinte
Scrie răspuns
danny224

Mesaj de danny224 » Lun Iul 22, 2013 3:38 pm

Salut, sunt Dan din Bucuresti, pasionat de trenulete, momentan H0. Interesant forumul si plin de bunatati.
victorian
Consilier Istoric

Mesaj de victorian » Lun Iul 22, 2013 6:15 pm

Bine ai venit, Dan! Intai citeste ce s-a discutat aici, iar apoi surprinde-ne cu ceva facut de mana ta, sau macar arata-ne modelele din colectie... Te asteptam!
Dorin

"Dezvoltarea unui stat se masoara si prin starea retelei sale feroviare". Camillo Benso, Conte di Cavour
danutzz89

Mesaj de danutzz89 » Sâm Oct 05, 2013 6:05 pm

Salut everybody ,sunt Danut si sunt din Constanta. Ma bucur sa ma alatur voua in sfarsit , am contul de ceva vreme dar preocupat cu munca si cu facultatea nu am mai avut timp sa ma ocup si de acest hobby , ce il am cred ca din nastere :). Am vazut ca acest forum, are si promite multe in ceea ce priveste modelismul feroviar asa ca sper sa pot invata multe. Multa stima.
Electricul

Mesaj de Electricul » Sâm Oct 05, 2013 6:14 pm

Bine ai venit Danut pe forum si mult spor la acest modelism!
Cu respect,
Cristian
dimitrov

Mesaj de dimitrov » Sâm Oct 05, 2013 7:45 pm

Hooo...Hoooo...hoooo......dragi nou veniţi în rândul betegilor betegiţi de betegeala "trenulismului" (cancerul e vax pe lâng㒠boala asta) bun venit în rândurile noastre !!
V㒠doresc s㒠aveţi timp, posibilită’ti, ocazii, spirit de observaţie şi multe altele prin care s㒠surprindeţi tot ce vedeţi, oriunde aţi fi, orice e legat de o cale ferat㒠sau material rulant. V㒠mai trebuie "o să’punier㒠bună’" (a se citi un aparat foto cât de cât bun), un card cu cifra index cât mai mare şi nişte acumulatori cât mai buni, atunci când bântuiţi prin "lumea" ţă’rii ă’steia.
-"schicht"/Csaba, ai un "pm" de la mine.
Boal㒠plă’cut㒠tuturor.
mash188

Mesaj de mash188 » Joi Oct 17, 2013 11:34 pm

Salutare tuturor!Ma numesc Radu si sunt din Cluj(ma rog,acolo locuiesc temporar) De vreun an si jumatate am inceput sa ma ocup de modelism si am achizitionat cateva garnituri(desi interesul pasional pentru trenuri il am de mic copil).M am hotarat in cele din urma sa imi realizez o diorama si mi am construit deja masa.Problemele cu care ma confrunt sunt lipsa spatiului suficient si idei prea putine si nesatisfacatoare in ceea ce priveste aranjamentul sinelor elementele de peisaj.Am speranta sa gasesc pe forum cativa binevoitori mai experimentati care ar putea sa ma ajute cu niste sugestii.
irmihai

Mesaj de irmihai » Vin Oct 18, 2013 9:02 pm

Salutare şi bine v-am gă’sit. M㒠numesc Mihai Sanda, sunt din Craiova, şi de mic ră’mâneam uitat prin gar㒠uitându-m㒠la trenuri. Pasiunea pentru trenuletze am dobândit-o anul trecut, când am recondiţionat dup㒠pricepere setul cu locomotiv㒠BR118 al soţiei, primit acum 33 de ani. Sunt nou în domeniu, şi total lipsit de experienţă’, dar compensez prin entuziasm. :lol:
JBonaparte

Mesaj de JBonaparte » Vin Noi 01, 2013 9:54 am

Buna ziua si bine v-am gasit!Ma numesc Iulian Iliescu si sunt din Constanta.Initial am avut material rulant si destul de multe sine la scara TT pe care tata le-a cumparat cand era si el ca mine....Am primit cadou 2 vagoane la scara HO si in curand vreau sa realizez propriile modele romanesti.
Electricul

Mesaj de Electricul » Vin Noi 01, 2013 10:41 am

Bine ai venit pe forum Iulian. Frumoasa initiativa de a realiza propriile modele. Sunt sigur ca pe acest forum vei gasi informatii si exemple extrem de utile. Spor la modelism!
Cu respect,
Cristian
danny224

Mesaj de danny224 » Vin Noi 01, 2013 12:25 pm

Bun venit, Iulian! Succes! :)
MrPit

Mesaj de MrPit » Vin Dec 20, 2013 8:18 pm

Salutare tuturor !! Vladimir este numele meu, sunt din Timisoara. Pasionat de trenuri sunt decand ma stiu. Inca din copilarie cel mai bun loc de joaca mi s-a parut gara :P. Am descoperit forumul in timp ce cautam cateva informatii despre trenuletele la scara H0 si iac'asa am devenit membru. :)
danny224

Mesaj de danny224 » Vin Dec 20, 2013 10:54 pm

Bun venit!
Gam3
Site Admin

Mesaj de Gam3 » Sâm Ian 18, 2014 12:12 pm

Avem pe cineva din Bacau care poate merge pana in gara sa verifice daca mai exista 4 vagoane de marfa vechi?
felippe

Mesaj de felippe » Mar Iun 10, 2014 4:04 pm

O informatie despre datele mele de contact pe care unii o pot avea dar care nu mai este de actualitate de mai bine de doi ani:

Am inchis contul meu de la Yahoo!, daca bine imi aduc aminte, in Mai 2012 si, implicit, adresa mea de email asociata acestui cont ([email protected]) nu mai este valabila si nici ID-ul de Yahoo Messenger (valentin.voica).

Intre timp, contul valentin.voica a fost activat de o alta persoana cu acelasi nume, daca nu ma insel, din Bucuresti, diferenta fiind doar in adresa de email, el alegand [email protected].

Este peste puterea mea de intelegere motivul pentru care Yahoo! recicleaza conturile inchise (cred ca ar trebui dati in judecata pentru acest aspect) dar acum nu mai am ce face. Ma bucur doar ca nu mai sunt nevoit sa utilizez serviciile lor.

Prin urmare, ii rog pe cei care vor sa ma contacteze sa foloseasca mesageria privata a forumului sau adresa mea de email de la Gmail si sa stearga din listele lor de contacte vechea mea adresa de email/YM ID de la Yahoo!

Numai bine,
Valentin Voica
Member of the 2mm Scale Association
CristianG

Un salut calduros tuturor membrilor forumului

Mesaj de CristianG » Dum Iul 20, 2014 8:29 pm

Un salut calduros tuturor membrilor forumului, impreuna cu multumirile mele pentru fotografiile si comentariile interesante postate !
Ma numesc Cristian Georgescu. Ma intereseaza domeniul feroviar de pe vremea cand 231.000 aducea trenuri de calatori in Gara de Nord si automotoarele Malaxa mergeau in regim de rapid intre Bucuresti si Iasi, daca imi aduc bine aminte.
Vizitez muzee feroviare si calatoresc cu trenuri istorice ori de cate ori am ocazia.
Am adunat in decursul vremii material rulant TT, 0 si kit-uri HO, toate inca in cutii...
Toate cele bune !
Scrie răspuns

• Advertisement

Înapoi la “Bun venit pe forum ! Citeste aici inainte sa mergi mai departe!”