Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Bine ai venit Marius!
Locomotiva pe care vrei tu sa o iei e format TT si trebuie sa cauti pentru ea sine pentru format TT (care se gasesc destul de greu), vagoane, transformator, si variator de viteza si lista poate continua.
Mai bine iti iei un START-SET la format H0 sau HO care contine si locomotiva si vagoane si transformator si variator de viteza si ai terminat balciul
 
SALUT

<t>MERSI PT RASPUNS DAR EU TOT VREAU SA IMI IAU TRNULETUL <br/>
CE LOCOMOTIVA AI SPUNE SA IMI IAU.<br/>
SATA ESTE BUNA BR 182 Taurus Ep. V; HO PIKO 57412 .<br/>
POTI SA IMI SPUI CE SINE IMI TRBUIE SI CE TIP DE VAG</t>
 
Salve si bun venit ,vezi pe acest sait sau la www TRENnet.ro START SETURI si vezi la ce te hotarasti :D deoarece un start set are cam tot ce ii trebuie unui incepator si la HO gasesti mai multe accesorii si material rulant eu unul zic mai accesibile ca pret decit la TT sau N,sau du-te la RALLY si vezi la fata locului despre ce este vorba si nu in ultimul rind de ce buget dispui,succese :D
 
Sunt de acord cu tine dar un vagon de exemplu e cam greu sa il faci in casa de la A la Z. Accesoriile si alte tipuri de sine ti le cumperi pe parcurs.
Ca esti din Bucuresti iti este usor sa faci cum a zis Silviu si sa treci pe la Rally sa vezi ce iti place.
 
!!!

<r>Salut Marius !!!<br/>
Bine ai venit !!! Baietii ti-au dat un sfat de bun simt , ca toti au trecut se pare prin calvarul tau de ... inceput <E>:lol:</E> <E>:lol:</E> <E>:lol:</E> <br/>
Cand cumperi separat sina , loco si vagoane + alimentare - variator sens / viteza ajungi sa platesti cu cel putin 50 % mai mult. In final , chiar daca iei totul separat , tot vei ajunge la traditionalul oval ca sa inchizi circuitul , asta daca nu faci cumva doar manevre in gara si remize.<br/>
La taurusul HO , 57142 ... parca <E>:oops:</E> , i-ti trebuie sine si macaze la care in prezentare apare indicativul <B><s></s>HO<e></e></B> , adica 16 mm , distanta intre sine . La fel la vagoane . E relativ simplu , caci pe site nu vei gasi decat vagoane , sine si accesorii HO .<br/>
Ma poti suna la 0726226720 dupa ora 11 .</r>
 
Salut Rally, salut tuturor!!

<r>Eu sunt nou pe-aci...dar imi doresc sa ajung "fff vechi" <E>:p</E> ;<br/>
De-abia ieri am trimis comanda pentru un startset si deja am sunat de vreo 13-14 ori la Fan Curier <E>:lol:</E> ....Nu mai am rabdare si deja ma gandesc la o diorama <E>:wink:</E> <br/>
Sper ca macar maine sa imi primesc pachetzelul cu trenuletul...pe urma vom mai vorbi <E>:)</E> ; si sunt sigur ca vom colabora mult si bine!<br/>
Pa-pa!<br/>
P.S. - cred ca ieri cu tine am vorbit de doua ori la tel....Sunt cel cu CSX-ul, din Hunedoara <E>:)</E></r>
 
Bine ai venit Calin. Sa-ti deschizi un topic si sa pui poze cu achizitiile tale si viitoarea diorama.


Daca te-ai molipsit de acest virus, nu mai scapi usor.
Mult succes.
 
Te-a "prins"!
Iar dupa ce o sa iti vina startsetul o sa te patrunda si mai intens.
Bine ai venit pe meleagurile noastre si iti dorim o sedere placuta!!!
 
YESSSSSS!!! Aseara, pe la ora 19, a venit curierul cu startsetul :D
Dar sper ca ma intelegeti de ce nu am scris aseara :p
Multumesc inca odata pentru urari!!...Acum, daca-mi dati voie, merg sa-l studiez mai amanuntit :) ..Ne "vedem"...
 
asteptam poze.

si nu uita. deschide un topic numai al tau unde sa postezi poze, intrebari, idei, etc


distractie placuta cu "bijuteria"

sa o stapanesti sanatos.
 
Mda....chiar m-am contaminat

<r>Mda....chiar m-am contaminat<br/>
<br/>
Am facut cateva foto, insa nu reusesc sa le incarc....Cand incerc, imi da error on page...dar o sa mai insist <E>:)</E></r>
 
Salut!
Are cineva o idee de ce nu pot sa fac upload la fotografiile cu trenuletul meu? Cand vreau sa le incarc, imi da mesajul "javascript: void(0)"...
Ce sa fie oare??
 
Da...asa se pare :D
Din pacate, doar atat pot sa va arat deocamdata. O diorama, dupa sarbatori.
Merci pentru indicatii, FloS!
 
incearca cu

http://s109.photobucket.com

ai o gramada de optiuni pentru marimea pozelor

te sfatuiesc sa faci pozele pentru monitor de 15" ca sa nu fie nevoie sa umblam la cursor

pozele la galerie, unde ai sectiuni pentru locomotive si vagoane sau daca te-ai hotarat deschide un topic nou la Machete

succes la trenulit si sper ca ce ti-ai luat este pe gustul tau