CLUBUL BUCURESTI

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
RUGAMINTE CATRE MEBRI FONDATORI:
Va rog ca pana vineri 6 aprilie sa depundeti cerere pentru obtinearea cazierului fiscal ,care se obtine din strada Jean Louis Calderon nr.11 Ministerul de finante toata lumea indeferent de sector de acolo trebuie sa obtina certifacatul fiscal.
Veti plati la trezorerie de sector suma de 5 lei(50.000) pentru obitnerea certifcatului in 10 zile NU LA URGENTA.
O SA AFLU PROGRAMUL SI O SA IL PUN AICI PENTRU TOATA LUMEA
 
O propunere. Ca sa ne cunoastem mai bine intre noi, este o idee sa spunem fiecare cateva cuvinte despre el aici. Incep eu. Daca ideea nu prinde, ma bazez pe LDH sau pcg/pcq sa dea un click pe butonul de delete in mesajul asta ;).



Marius Viorel Spi^nu, 27 ani
Facultatea de Electronica si Comunicatii
Programator Java, fondator http://www.sety.ro (loc de munca actual)

 
Actele necesare pentru obtinerea cazierului fiscal sunt urmatoarele:

Pentru persoane fizice:
-copie de pe CI/BI;
-chitanta care sa ateste plata taxei pentru cazier fiscal, care poate sa fie de 50.000lei in regim normal (10 zile)
 
Se bifeaza cu X daca e cazul
 In forma simplificata
 In regim de urgenta
Anexa nr.7


 Persoana fizica  Româna cu domiciliu in România
 Straina - româna fara domiciliu in România
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________
 Persoana juridica  Româna
 Straina
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________
 Asociatie fara personalitate juridica
 Româna
 Straina
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

CERERE DE ELIBERARE A CERTIFICATULUI DE CAZIER FISCAL

Subsemnatul / subscrisa avand : Cod de inregistrare fiscala : _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Nume si prenume / denumire : .............................................................................
Cu Domiciliul / Resedinta / Sediul in Romania
Judet :..........................................Localitate :................................................Sector:..............
Strada :...........................................Numar : ............Bloc: ............. Scara : ...............Ap.......
Telefon : ..................................................................Fax:.......................................................
prin Se bifeaza cu X casuta care corespunde situtiei Cod numeric personal / Numar de identificare fiscala : _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ in calitate de titular Nume si prenume:........................................................................................... imputernicit / reprezentant legal posesor al actului de identitate ________ seria ___nr._____________ eliberat de __________________________________ Imputernicire nr.___________________ din data __ / __ / ____
Solicit eliberarea unui certificat de cazier fiscal pentru a-mi servi la _________________________________________________ Nume, prenume _________________________________ Functia ________________________________ Data __/ __ / ____ Semnatura si stampila _____________________
Directia Generala a Finantelor Publice Data prezentarii pentru ridicarea Judetul / Municipiul _________________ certificatului de cazier fiscal: Inregistrat la unitatea fiscala,cu Data ___/ ___ / _____ Nr.______________________ Data __ / __ / ______
Se detaseaza si se inmaneaza persoanei care depune cererea Directia Generala a Finantelor Publice Data prezentarii pentru ridicarea Judetul / Municipiul _________________ certificatului de cazier fiscal: Inregistrat la unitatea fiscala, cu Data ___/ ___ / _____ Nr.______________________ Data __ / __ / ______
 
Dragii mei colegi de suferinta,

Am fost azi si am depus cererea pentru Cazierul Fiscal. Iata pasi pe care i-am urmat:
Prima data a trebuit sa ma duc la trezoneria de sector (in cazul meu sector 6, Str. Giulesti nr.3), unde am platit 5 RON. Apoi cu aceasta chitanta a trebuit sa ma prezint la Directia Generala de Finante Publice din Str. Dimitrie Gerota nr. 13 (fosta J.L. Calderon), unde am completat o cerere tip si impreuna cu chitanta de la trezonerie si o copie dupa buletin, le-am depus la un birou. Data de eliberare este de 17.04.2007.

Asa ca ducet-va cat mai repede posibil!
Acum pauza de :cafea:, ca nu mai pot!!!

:cool:
 
am depus si eu cererea si voi primi cazierul pe 17.04.
PROGRAMUL ESTE URMATORUL:
LUNI ,MARTI, JOI 8,30 -16,30
MIERCURI 8,30 -18,30
VINERI 8,30 -15,30
 
ii astept pe toti membri fondatori sa comunice cind vor primi cazierul fiscal cazierul este valabil 15 zile ATENTIE
 
daca as si avea cu ce sa ajung pana la 18.30 acolo
plus ca mai trebuie platiti si cei 5 roni
poate merge altcineva in locul meu sa depuna?

ps - dau spaga
 
trebuie facuta imputernicire notariala pentru cineva numai asa se poate depunde si obtine asa spune legea asta este.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.