Anunturi legate de club

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Oficializare Club Feroviar Bucuresti

<r>La inceputul acestui an am decis ca dupa 3 ani de activitate a venit momentul sa oficializam Clubul Feroviar Bucuresti. Am considerat necesar acest pas pentru a avea mai departe posibilitatea deschidere a unor colaborari oficiale cu cluburi si companii, spre a ajuta la promovarea modelismului feroviar si cailor ferate in general.<br/>
In urma efectuarii demersurilor legale in acest sens, am primit in data de 9 mai 2014 hotararea judecatoreasca prin care este infiintata Asociatia “Club Feroviar Bucuresti”.<br/>
Structura clubului este alcatuita astfel:<br/>
Presedinte: Radu Popescu<br/>
Vicepresedinte: Radu Pavel<br/>
Secretar: Dimitrie Selu<br/>
Cenzor: Emanuela Agent<br/>
Si trebuie sa-l mentionam ca membru de onoare pe Cornel Tugui, care a avut o contributie importanta la dezvoltarea si infiintarea clubului.<br/>
Asociatia “Club Feroviar Bucuresti” este deschisa tuturor celor interesati de modelismul feroviar si elementelor conexe acestuia, indiferent daca au sau nu experienta. In cadrul clubului oricine poate invata diverse lucruri legate de acest hobby si, mai ales, au ocazia sa aplice o multitudine de tehnici in timpul constructiei modulelor. De asemenea, membrii clubului au ocazia de a participa la expozitii nationale si internationale, iar cand nu sunt expozitii, o parte dintre module sunt montate, ceea ce ne permite sa rulam garnituri de tren cu o lungime de pana la 2,5m. Astfel avem ocazia de a vedea in actiune diverse modele, mai noi sau mai vechi, si chiar unele prezentate in premiera.<br/>
Intalnirile au loc in general sambata dupamasa, sediul fiind situat in sectorul 3, aproape de statia de metrou 1 Decembrie 1918. Pentru detalii legate de club si intalniri, puteti sa ne contactati pe adresa cfbuc[at]yahoo.com , radu161[at]yahoo.com sau pe facebook pe <URL url="https://www.facebook.com/clubferoviarbucuresti"><s></s>pagina Clubului Feroviar Bucuresti<e></e></URL> .</r>