vagoane BMX

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Am pozat in Timisoara aceste vagoane, sint BMX?
Daca nu postul poate fi sters sau mutat.


avind urmatoarele inscriptionari







peste linii mai altele insa m-au luat ciinii






daca vagoanele nu sint BMX dar prezinta interes, o sa trec prin zona cu mincare pentru ciini, ca sa pot prinde ceva detalii, inscriptii, placute etc.
 
Astea sunt !
Dan, sunt usor de recunoscut. Sunt ultimele vagoane pe 2 osii din Ro care au fost folosite in trafic de persoane, 7 geamuri, 2 grupuri sanitare, acea ramforsare a caroseriei in forma triunghiulara.

Multumesc si ai grija de tine. Nici o poza nu merita o muscatura de caine !
 
Adica astea sint cele din livretul pe ruta boutari -Sarmisegetuza din livretul de pe pagina anterioara?
 
E o frumusete de Hecht, usor de recunoscut dupa acoperis. Poate cel mai usor de recunoscut vagon din parcul vechi al CFR.

Imi pare extrem de rau ca in ultimii ani nu am mai avut drum prin Iasi. Sunt acolo singurele Hecht-uri usor de pozat.....
 
si vagoanele alea maronii?ai dreptate, poza e de pe pasarela, dar ajungi fara probleme chiar langa vagoanele respective...am poze si de aproape.multumesc de informatie! :| :roll:
 
pai ala din stanga imiaginii e fost vagon de cocs productie Astra anii '50 (exista o marja de eroare in ceea ce scriu ca nu pot vedea tot vagonul) si cel de langa Hecht un vagon din marea familie e G-urilor.
 
Frumos subiectul! Chiar nu stiam de tipul asta de vagoane, chiar daca le-oi fi vazut de nshpe mii de ori pina acuma. Interesant subiect!
 
EA060, pana acum s-a vorbit pe aceasta pagina de G-uri si vagoane pentru transportul cocsului, de Aafld 17-22 foste ABafld 70xx "Hecht", de Bmx-uri... putem sa stim la ce te referi? :roll:
 
Se pare c㒠au existat şi în versiune de clasa 1(atenţie pe la intervalul dintre minutele 5-6):
https://www.youtube.com/watch?v=H8MBUrbM3M4
 
Clasa 1.
50 53 14-26 073-6
01.12.2014 - Argestru, Suceva.



Statia de domiciliu, Sighetul-Marmatiei, 23.1 tone, 48 locuri.