Vagoane modernizate cl. 2 seria 20-49

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut,

acum doua zile am vazut 2 vagoane 20-49 noi noute (folii pe scaune) manevrate prin gara din Cluj, fata de cele existente pana acum, am remarcat ca au inceput si la remarul sa puna ramele de geam fara suruburi, si poate lucrul cel mai important, vagoanele aveau usile de acces glisante, foarte asemanatoare cu usile de la vagoanele ava 200.
Vagoanele erau in aceeasi schema de vopsire, exceptand usile de acces care aveau culoarea "rosu-portocaliu"
 
deja devine interesant ;-)
deci sa inteleg ca nu era asa gen de vagon
tn_IMG_0814.jpg


dar erai sigur ca era 20-49?
 
Ieri trenul suplimentar A 13196 Brasov-Buc.Nord a avut in compunere vagonul 20-49 202, care confirm culoarea vagonului nu este aceeasi ca si culoarea usilor. Din pacate nu am putut vedea ce statie de domiciliu are. Oricum cate vagoane 20-49 au bantuit ieri Valea.Prahovei nu vom mai vedea asa curand.

Si un vagon 21-47 modernizat a fost ieri pe A 1731 Brasov-Galati el introcandu-se cu aceeasi garnitura azi la Brasov cu A 1732 Galati-Brasov.
 
Azi, in fata portii de la Remarul statea garat vagonul proaspat modernizat ( cu usi automate ) 20-49-212. Arata foarte bine, si cu husele de plastic de protectie pt scaunele noi. Din pacate nu puteam face poze, eram din intamplare pe acolo
 
am fă’cut eu cu 20-49 225

puteţi s㒠le vedeţi aici:
http://pozetrenuri.weebly.com/clasa-20-49-modernizat259.html

era în faţ㒠gă’rii mari din cluj, era in probe :D
 
Stie cineva care este in prezent cel mai mare numar de ordine in serie la care s-a ajuns la seria 20-49 si la seria 20-49-200?