Locomotive cu aburi În depoul din Arad

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

wittman40

Well-Known Member
24 Ianuarie 2011
379
2
Arad - Satu Mare
LOCATION
Arad - Satu Mare
Vreau s㒠deschid acest topic dorind s㒠caut poze informaţii despre locomotivele cu aburi depozitate pe perioada ceauşist㒠ă’n depoul de locomotive din Arad. Am fost ă’n copilă’rie de multe ori pe la depou cu Tată’-l meu admiră’nd locomotivele ruginite de dup㒠zidurile depoului. Ăn amintirile mele a existat cel puţin dou㒠locomotive care au ră’mas de înainte de 1918 şi era şi o locomotiv㒠blindată’, ă’n rest erau multe Reşiţa şi Malaxa. înc㒠o amintire am vă’zut tră’gînd şi împingînd vagoane şi o locomotiv㒠cu trei osii stil BR 80 la fabrica de zahă’r. Cine are documentaţie asupra acestora v㒠rog s㒠m㒠informeze.

Mulţumiri!
 
wittman40 a spus:
Poate nu stiu o sa caut sa ma uit pe net, sper sa gasesc pe cineva amator sa gaseasca ceva poze vechi.

Ia legatura cu Vali Ivanescu si poate ai noroc cu cartea scoasa de el legata de Arad "Complexul Feroviar Arad Calatorie in timp ".
http://forum.lokomotiv.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8143