Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

LDH 25-108

gicu

LDH 25-108

Mesaj de gicu » Sâm Mai 28, 2011 5:29 pm

Locomotiva LDH 25-108 aflata in conservare la o mare intreprindere pitesteana .M-am aflat cu treburi pe acolo si am vazut-o in curte, dupa care am trecut la fotografiat .
Nu cred ca va mai fi folosita deoarece tot ce misca acolo , misca cu chirie de la CFR MARFA .
[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]
[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

si linga ea o locomotiva de manevra tot in conservare ,
[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

Fiind aproape si Depoul Pitesti am fotografiat si ceva ipostaze din incinta acestuia
[Link Removed for Guests]
maus5

Mesaj de maus5 » Sâm Mai 28, 2011 6:39 pm

Salut!Frumos reportaj,daca mai ai ocazia,te rog sa mai repeti obiceiul. LDH25-108 era inainte la BATM Rm.Valcea,Nr.Fab.21846-73.
d0ru_b

Mesaj de d0ru_b » Sâm Mai 28, 2011 6:54 pm

inteleg ca pui la conservare ceva cu scopul de a folosi in viitor, dar cum poti conserva ceva lasandu-l in ploaie si zapada, cu vopseaua sarita si cu geamuri sparte? poate termenul corect ar fi de autoconservare... adica cat rezista tabla...

locomotiva de manevra de langa ldh25 ce serie e si cine a produs/o... capota e de la tractoare
<a href="%E2%80%9Dhttp://forum.lokomotiv.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8370%E2%80%9D"></a>Imagine
gicu

Mesaj de gicu » Sâm Mai 28, 2011 7:31 pm

Geamuri sparte nu avea niciuna , iar pe geamurile fiecareia era pus un afis in care scria . UTILAJ IN CONSERVARE .
Locomotiva de manevra cred ca este productie interna , uzina fiind si una care are potential constructii CF , poduri , traverse si multe multe confectii metalice.
Marius Titulescu

Re: LDH 25-108

Mesaj de Marius Titulescu » Joi Mai 05, 2016 8:58 am

Ma bucur macar ca nu-s distruse.
Desi ar putea fi reconditionate sau ingrijite mult mai bine.

Înapoi la “Locomotive diesel”