Locomotive clasa 63 si 65

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Locomotiva 65-0910-3 de 2 saptamani poate fi vazuta pe P3132 Arad-Brad si P3134 Brad-Arad
 
Intr-una din zilele saptamanii trecute, pe acceleratul Timisoara Nord-Iasi am putu vedea un GM in vopsirea clasica albastru-alb, insa nu era nr.0910, fiindca acea locomotiva era in aceeasi zi pe personalul Arad-Brad. "Expressul" era pe la Arad la depou sau in revizie. Stie cumva cineva care GM a revenit? Nu am reusit sa vad numarul. Cred ca tot un fost ghinionist a fost readus pe linie dupa o reparatie. Respect.
 
Electricul a spus:
Intr-una din zilele saptamanii trecute, pe acceleratul Timisoara Nord-Iasi am putu vedea un GM in vopsirea clasica albastru-alb, insa nu era nr.0910, fiindca acea locomotiva era in aceeasi zi pe personalul Arad-Brad. "Expressul" era pe la Arad la depou sau in revizie. Stie cumva cineva care GM a revenit? Nu am reusit sa vad numarul. Cred ca tot un fost ghinionist a fost readus pe linie dupa o reparatie. Respect.
Este 65-1357-6 revenit dupa un an si jumatate de pauza.
 
[/quoteSalut, iata aici 4 scheme ale LDE 2100 CP tip EGM 621]

@ Andrei,pozele cu GM nu se deschid (404 Not Found)
Cu bine si sanatate !
 
060-EA a spus:
Electricul a spus:
Intr-una din zilele saptamanii trecute, pe acceleratul Timisoara Nord-Iasi am putu vedea un GM in vopsirea clasica albastru-alb, insa nu era nr.0910, fiindca acea locomotiva era in aceeasi zi pe personalul Arad-Brad. "Expressul" era pe la Arad la depou sau in revizie. Stie cumva cineva care GM a revenit? Nu am reusit sa vad numarul. Cred ca tot un fost ghinionist a fost readus pe linie dupa o reparatie. Respect.
Este 65-1357-6 revenit dupa un an si jumatate de pauza.

defapt e 65-1357-0
 
alex12 a spus:
060-EA a spus:
Electricul a spus:
Intr-una din zilele saptamanii trecute, pe acceleratul Timisoara Nord-Iasi am putu vedea un GM in vopsirea clasica albastru-alb, insa nu era nr.0910, fiindca acea locomotiva era in aceeasi zi pe personalul Arad-Brad. "Expressul" era pe la Arad la depou sau in revizie. Stie cumva cineva care GM a revenit? Nu am reusit sa vad numarul. Cred ca tot un fost ghinionist a fost readus pe linie dupa o reparatie. Respect.
Este 65-1357-6 revenit dupa un an si jumatate de pauza.

defapt e 65-1357-0
Corect e 65-1357-6 doar ca au gresit cifra de control.
 
Multumesc pt raspuns. Am banuit ca e 1357, si e si intr-o stare destul de buna in ceea ce priveste exteriorul. Ii voi trage cateva poze, numai sa-l prind ca inca este cam menajat, eu vazand mai des Express-ul pe Iasi. Respect.
 
Dupa 6 luni de "concediu medical" GM 910 a revenit azi la carma P3123 Arad-Brad

Ineu ora 06:41

 
Felicitari pentru poze. Un pic ceva de carcotit: daca poti fa niste poze mai de calitate, ar merita. Respect
 
Iata si niste poze cu GM 65-1264-4 in fruntea IR de la Bucuresti Nord, respectiv 65-0922-8 cu IR Mangalia.