Ma retrag

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Florin-Dej

Well-Known Member
7 Mai 2011
390
3
Dej
LOCATION
Dej
Dragi prieteni, intrucat vad ca in ultimul timp toate posturile mi se blocheaza tocmai cand sa dau si eu un raspuns si ca sa nu se creada ca m-am suparat ca proasta pe sat in conditiile in care vad ca vinovatul principal sunt tot eu, cand vad ca nici unul din voi nu a luat atitudine concisa fata de gestul lui Traian (pentru care nu am nici un fel de antipatie ) vreau sa va spun cateva lucruri: nu cunosc meritele lui in cadrul clubului dar vreau sa va spun ca nici noi nu am stat cu mainile in san. Vreau sa fie clar pentru toti ca toate locomotivele pe care le vedeti la Dej au venit pe roti proprii si pentru fiecare eu impreuna cu colegul Moisescu am purtat intreaga raspundere din punct de vedere al sigurantei circulatiei. Cei dintre voi care stiu pot sa le expice mai pe larg si celorlalti ce implica acest lucru. La fel cum voi v-ati petrecut noptile la club la fel si poate mult, mult mai greu ne-a fost si noua care le-am insotit vara sau iarna si care am fost nevoiti sa venim pe ele indiferent de conditiile meteo. Usor nu ne-a fost, iar uite ca pentru mine incep sa se vada efectele...
Asa cum am mai spus nu se pune problema restrictiilor in vizitarea muzeului, doar ca pe viitor va fi o activitate mai organizata si se va orienta in special asupra exponatelor sau a celor in lucru.
Avand in vedere cele spuse mai sus si pentru a nu mai vorbi ca si Moise in pustiu consider ca este de datoria mea sa ma retrag (temporar?) de pe forum.
Imi cer scuze tuturor celor care s-au simtit jigniti de vreo afirmatie dar vreau sa stie ca nu a fost cu intentie.
Va doresc tuturor o seara placuta si succes in activitate!
 
florine,imi pare rau ca te retragi.sincer nu cunosc problema foarte bine asa ca nu imi voi da cu parerea daca ai tu dreptate sau ceillti...ce pot sa spun e ca vom fi mai saraci cu un membru.
P.S.nu e vorba de atitudine dar ma feresc sa fac firmatii despre unii membri....atat timp cat printre ei se afla unul care a luat ban pe un alt forum foarte cunoscut pentru limbaj trivial.ba mai se dadea pe acolo si navomodelist cand de fapt el confunda chila cu bordajele....ma rog.are acelasi nick si aici.
 
Salut Florin-Dej,
te salut cu stima din pozitia de pasionat feroviar moderat, apreciez ce s-a facut in spatiul de la Dej pe care l-am vizitat si pe care l-am descris si pe pagina mea personala de net ca fiind cea mai reusita locatie de acest gen din tara.

Imi pare rau ca te retragi, pentru ca imi pare rau cand oameni pasionati o iau "in freza" din cauza unor interese de gasti. In rest, odata cu pierderea statulului de forumist, crede-ma ca nu pierzi nimic, aici e vorba in general, nu neaparat de acest forum.

Stima,
pentru ceea ce ati facut si ce veti face probabil in continuare.
 
Sper ca alegerea ta s㒠fie temporar㒠şi pe termen scurt.

Subiectele au fost blocate deoarece era clar㒠tendinţa lor de a devia spre discuţii neprincipiale.
Mai bine le blochezi la începutul inflamă’rii subiectului, decât peste câteva ceasuri, zile s㒠ne înjură’m toţi între noi, s㒠ne dă’m care mai de care apă’ră’tori ai unuia sau a altuia, pe urm㒠tot noi, comunitatea noastr㒠mic㒠şi în formare s㒠sufere prin migrarea unor membri care s-au simţit lezaţi, etc...

Noi, cei implicaţi direct, nu am luat apă’rarea nici unuia, referitor la problema ivit㒠între un grup de vizitatori şi gazda noastră’, tocmai pentru a nu face o politic㒠partizană’.
Faptele au fost consumate, timpul înapoi nu se mai poate da, dar asta nu înseamn㒠c㒠am murit.

Oricum s㒠ştii c㒠ne pregă’tim pentru perioada când va fi timp frumos s㒠mai facem o vizită’, c㒠sigur mai sunt multe de descoperit.

E.
 
Sper ca retragerea sa fie una temporara si scurta.