Tram and Train Model Fest Ed. II - 2011

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

TATRA

Well-Known Member
Trenulist
7 Iulie 2010
559
1
IASI
www.wix.com
WEBSITE
http://www.wix.com/adriancrenganis/machete?ref=nf
YAHOO
death_rocker2003
LOCATION
IASI
Urmeaza a doua editie a Tram and Train Model Fest Iasi, in perioada 13 - 20 aprilie 2011.
Deja am inceput pregatirile pentru eveniment: am demontat vechea diorama si am impartit-o in module de 625 x 1250 mm, care se cupleaza intre ele. Pentru participarea la expozitiile nationale vom realiza module de legatura pe standard romanesc.

28.01.20011

 
Felicitari pentru expo trecuta si mult succes la urmatoarea!! In acest moment vad ca in fundal este o expozitie de prize :confused:

Mai mai ca ma bate un gand sa vin la expo la primavara.

Mult succes si spor in continuare!
 
andreiul a spus:
Felicitari pentru expo trecuta si mult succes la urmatoarea!!
Multumim mult!
andreiul a spus:
In acest moment vad ca in fundal este o expozitie de prize
Pe peretele respectiv au fost standuri cu monitoare si multe alte produse IT. Din nefericire prizele nu sunt functionale. Vom vedea daca cei de la Era vor investi intr-o renovare a spatiului.

Fotografii de ieri:

 
Bravo, o sa fie prilej de calatorie, vizitat expozitie si oras intr-o primavara frumoasa de 2011. Felicitari !!
 
Radu161 a spus:
Voi ce vreti sa puneti pe aceste segmente?
Faceti o gara reala, de prin zona voastra?

Impartirea pe zone va fi cam aceeasi: depou locomotive, zona rezidentiala si zona industriala. Daca ne vor permite fondurile vom realiza si un traseu de tramvai, poate HOm.
In plus am dublat linia si traseul va fi unul ceva mai provocator. Diorama va mai primi, cat de curand, inca 8 module de 625x1250 mm, cate 4 cuplate pe fiecare capat pentru a realiza buclele de intoarcere.

Legat de gara: cred ca voi aborda o creatie proprie in materie arhitecturala. :wink:



 
Felicitari celor care au reusit sa infiinteze clubul feroviar de la Iasi!
Sunt un vechi pasionat de trenuri ( ma refer la cele reale la scara 1:1) .
Pentru ca trenurile mari , din pacate , au pierdut din teren , m-am refugiat in
lumea celor mici ( scara H0 ) , prin constructia dioramelor .

As dori sa stiu detalii si conditii pentru participarea la expozitia din aprilie
2011 de la Era Shoping ,(sunt iesean) .

Ii rog pe organizatori sa-si dea o parere despre diorama pe care am construit-o:
video : http://www.youtube.com/watch?v=8D4Z1ZUd7C0 sau cautare youtube : Diorama Trans - Alpina .
Poate participa la expozitie ?
Momentan nu dispun de fonduri pentru ceva mai complex .
Ma puteti contacta si pe adresa : [email protected] .

Va multumesc !