Remiza circulara 5 locuri

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

peace

Guest
11 Septembrie 2011
87
0
Iasi
LOCATION
Iasi
Aceasta constructie o voi atasa placii turnante pe care am terminat-o anul trecut.
Azi am inceput sa fac fatada si laterale si am facut o prima asamblare.




Iata si modelul dupa care m-am inspirat.

 
in interior ii faci canale de vizita?daca da, cred ca te-ai grabit sa lipesti "podeua" :roll:
 
Salutare, constructia arata bine, felicitari.
Am o prima intrebare: cu ce se face decuparea cadrelor, in special a ferestrelor cu portiuni curbe, manual sau laser?

O a doua intrebare: forexul de 1 mm este flexibil, structura cum se comporta, nu are nevoie de grinzi de sustinere de grosime mai mare?
 
cosmin78 a spus:
in interior ii faci canale de vizita?daca da, cred ca te-ai grabit sa lipesti "podeua" :roll:

O sa ii fac si canal de vizitare, decupajele le voi face pe partea din spate. Materialul folosit fiind forefx de 1mm nu va fi foarte dificil.
 
stageexp a spus:
Salutare, constructia arata bine, felicitari.
Am o prima intrebare: cu ce se face decuparea cadrelor, in special a ferestrelor cu portiuni curbe, manual sau laser?

O a doua intrebare: forexul de 1 mm este flexibil, structura cum se comporta, nu are nevoie de grinzi de sustinere de grosime mai mare?

Multumesc pentru aprecieri.
Toate decupajele le-am facut manual. Desigur cu laser ies mult mai bine si mult mai repede, dar sunt costuri destul de ridicate, asa ca am sa ma rezum la laser doar la cercevele.
S-a rigidizat destul de bine, dar voi pune toata constructia impreuna cu turnanta pe un extrudat de 2 cm pentru a nu fi nevoit sa gauresc blatul de OSB si atunci se va rigidiza si mai bine.