Cladirile mele scara TT

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

JBonaparte

New Member
21 Octombrie 2013
12
0
Constanta
LOCATION
Constanta
Buna seara.Dupa mai mult timp de stat si urmarit discutiile si sfaturile dumneavoastra foarte folositoare,am decis sa deschid o pagina in care imi voi prezenta lucrarile mele de modelism.

Voi incepe cu o halta/canton realizat/a din mucava.




O casa aproape finalizata(nu am idee cum sa realizez ferestrele):



Usa casei:


Cam atat pentru moment.
 
Ferestrele le poti realiza din fasii de carton/hartie/lemn/plastic , pe spatele carora aplici plastic transparent.
Daca la canton trebuie ceva mai multa atentie la finisaje, casa arata chiar bine!

Spor in continuare!
 
Buna ziua.
Am 5 locomotive(4BTTB si una Rokal-care din pacate are defecte),3 vagoane de calatori DR,2 vagoane de calatori imaginare cred,6 vagoane de marfa si multe sine destul de vechi dar care inca isi fac treaba bine.
Casutele astea nu cred ca o sa le folosesc undeva,cel putin momentan.
 
La asta m-am gandit si eu,dar din pacate in portofelul meu se aduna praf si am probleme si cu liceul(sunt a IX-a si nu vreau sa o dezamagesc pe diriginta luand note mici,mai ales ca ea e singura din liceu care imi respecta pasiunea).
Prin iunie ma gandeam sa ma apuc de modul,iar planul meu era exact ca ideea dumneavoastra,ceva simplu si dragut,mai pentru incepatori.
 
JBonaparte: te rog...fara Dvs... nu cu mine. OK?
Da, intr-adevar este o problema cu banutii, cei mai grei de aici iti pot povesti cum s afaci iarba din rumegus si alte cele...

Bafta maxima insa... Casuta este dementiala ;-)
 
Multumesc si am inteles :) am vazut parca pe youtube un filmulet despre cum sa fac iarba din rumegus foarte fin.
PS:Imi plac FOARTE mult lucrarile tale.