Vagoane calatori CFR161

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Felicitari! Vei face si varianta cu 4 ferestre mari? Este interesant un vagon verde cu 4 geamuri si cu sigla roata inaripata CFR.
 
Intr-un final am reusit sa termin si varianta originala a WITului, cea verde, cu 4 geamuri.

Poza din timpul constructiei, cand inca era curat.



Unul cu un pic de mizerie.



Si un vagon folosit intens. :)



Echipamentele de sub sasiu.



Interiorul e un pic mai detaliat de la primul, dar ramane destul de rudimentar, mai ales ca nu se vede mare lucru prin geamuri.

 
Continuand seria vagoanelor de incalzire, am realizat un WIT epoca 4, de culoare albastru inchis, asa cum a circulat dupa jumatatea anilor 80 pana la inceputul anilor 90.
De data asta am optat pentru un weathering mai usor, numai in zona cosurilor de fum si la partea de jos, pe sasiu si boghiuri.


 
Absolut superbe in aceasta schema de culoare! Felicitari pentru noile realizari sunt adevarate bijuterii ale modelismului feroviar! Ma pot numi unul din fericitii proprietari ai unui astfel de vagon pe care il astept de o lunga prioada Multumiri Radu :D
 
Inca o realizare excelenta Radu de inalt profesionalism! Foarte frumos model si efectul de weathering e pe masura. Imi place foarte mult ce ai facut.