Vagon de dormit CFR MU - versiunea albastru - AF 20042

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Hm...WeepingEye,WeepingEye ce intrebare bizara,
(De ce se pun scari in compartimentele care nu au decat paturile de jos?)
Te ai gindit ca poate au fost si sus paturi dar de cind au ajuns la noi... s-au evaporat la fel cum dispar pina si sinele de tren citeodata pe la noi. :fluierat:
 
dupa cate am observat eu nu lipsesc decat doua paturi, poate in locul lor se pun scaunele care sunt la accesorii si atunci nu ar mai lipsi nici un pat.
 
O intrebare pentru cei ce au acest vagon si l-au desfacut: cum ati reusit? Stau si ma uit la el de jumatate de ora (e drept ca nici n-am experienta in domeniu). Cel AVA a mers usor , din prima, aici vad ca e diferit :-|
 
As dori sa va intreb daca acest vagon de dormit MU cu numarul 50 53 71 31 016 8 este singurul care poarta aceasta schema de vopsire? De asemenea stie cineva, acest vagon este inca in folosinta si pe ce ruta? Poate vreun pasionat a mai facut niste poze. Respect
 
Multumesc pentru informatie! Am cautat poze cu acest vagon, dar apar doar cele postate deja pe forum, facute in Bucuresti Nord. Ce ar fi bine inca de stiut pe ce garnituri circula momentan. Respect
 
Vagonul nu mai circula de cel putin 1 an, acuma se afla in revizia Grivita veche - Bucuresti.
 
Multumesc. Deci poza, intelegand din postarea facuta de tine in 2010, e facuta la acest vagon prin 2009. In acea perioada R 696 facea Bucuresti Nord-Resita? Practic in momentul de fata nu numai acest vagon MU nu mai circula in garniturile existente, ci nici unul din exemplarele existente in tara. Oricum informatii utile. Respect
 
Le gă’seşti pe toate 3 la gard la Griviţa. Dar dac㒠vrei poze, fii iute, că’, cu excepţia cazului în care eşti mai colorat şi sacii de rafie pregă’tiţi s㒠fie încă’rcaţi cu componente metalice din vagon, agenţii de paz㒠vor apă’rea în mai puţin de 1 minut.
 
Multam de informatii. Acum adevarul e ca nu voi aparea cu plasele de rafie pe acolo :D iar despre nuante de culori, ce sa zic, mai bine nimic. Eventual voi veni doar pentru poze, daca pana atunci vor mai fi aceste dormitoare. Cam un lucru asemanator este si pe aici. Incerc sa fac niste poze la cateva vagoane care s-au aflat in dotarea CFR calatori, aflate acum in Revizia de vagoane. Multe din ele dispar, din cate am aflat, fiind taiate ca fier vechi. Sa vedem ce va fi. Oricum ms inca odata si respect.