Vagoanele CFR tip AVA 200

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
yuck, cosmineeeee, ce patisi
cam nashpa, nasol, pana mea, parca astea erau de calitate
da-mi si mie mai multe detalii cu ce zicea si licurici, ca sa stiu la ce sa ma astept
daca e de la lumina, de la frecat, de la pana mea mai stie ....
 
acest fel de exfoliere poate aparea si de la actiuni mecanice. Mai ales ca tu ai problema pe mijlocul vagonului.
Motivul : Copaci pusi in gabaritul liniei. Cartoane montate in gabarit prin tuneluri. Pare nesemnificativ, insa am vazut astfel de reactii. Nu cred ca este cazul tau insa am vazut asa ceva.

Cred ca e vorba de calitatea vopselei aplicate pe ramele geamurilor. Sa vedem ce au de spus si alti posesori de AVA200.
 
In acest moment practic vopseaua se ia oriunde pun mana pe rama geamurilor nu numai la cele din mijloc ci si la ramele din extremitati care sunt neatinse e ca si cum vopseaua nu s-ar fi uscat - vagoanele nu au suferit nici o interventie, este vopseaua de fabrica
 
Inseamna ca nu a aderat bine vopseaua la suprafata. Cred ca ar fi bine sa vorbesti cu distribuitorul sau cu producatorul despre problema asta. Poate ca cel care ti le-a dat le-a tinut intr-un mediu nepotrivit, insa nu prea e plauzibil caci ar fi trebuit sa fie probleme si in alta parte nu numai la geamuri.