Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

Colectia CFR Horia Radulescu- scara N

sogard_2003

Mesaj de sogard_2003 » Mar Ian 17, 2012 4:41 pm

Horia_Radulescu scrie:Buna Sorgard,

Seturile "Dacia" vor fi livrate probabil in septembrie-octombrie, dupa planning-ul actual.

In ceea-ce priveste vagoanele din colectia mea, cele mai multe au fost facute in 2-3 exemplare, din care am pastrat cate unul si restul au fost vandute sau date in dar. Sa fac altele pentru vanzare la "pasionati" nu ar fi o problema, insa avand in vedere reactiile pe care le-am avut din RO atunci cand am anuntat preturile acestora, unele la limita mitocaniei, nu cred ca este realist.
Intr-un fel e bine ca asteptam pana la toamna, asta pentru ca mai punem un banut deoparte pentru minunatele bijuterii.

Legat de preturile date de tine nu cunosc amanunte, cred ca important pentru "clientii" din ro e sa inteleaga ca orice faci la comanda are un pret pe masura, lucru absolut normal de altfel. Este pacat ca nu ai piata de desfacere pentru ca ceea ce faci e cu adevarat maret si probabil o miniproductie de serie ar fi mai avantajoasa pentru toti. Dar... c'est la vie !

Sper ca intr-o buna zi sa apuc sa vad modele romanesti la N ... asta pentru placerea retinei :grin:

O intrebare : Pe cand un Co-Co la N ? :cafea: Ti-ai pus vreodata problema sa realizezi asa ceva ?
""Acum, pe de laturi incep sa ramana<br>
Semnale, macazuri, vagoane si fum.<br>
Trec umbre de oameni cu steaguri in mana<br>
Si trenul, navalnic, se-asterne la drum.""    Colibri<br><br><br>
Horia_Radulescu

Mesaj de Horia_Radulescu » Mar Ian 17, 2012 5:42 pm

Buna Sorgard,

Nu "e pacat" pentru ca oricum timpul meu este limitat si prefer sa lucrez la viteza actuala, sa produc putin si de calitate si sa vand scump. Asa am doar clienti pasionati, instariti si multumiti de munca mea - si mie imi face placere sa muncesc si pentru ei si pentru mine.

Co' Co' inca nu, insa o locomotiva Bo' Bo' realizata cu tehnologie moderna va exista probabil inca anul asta ;-)
toate cele bune,
HR
KAT

Mesaj de KAT » Mar Ian 07, 2014 8:48 pm

Impresionanta colectie Horia Radulescu! Pai ...la mai multe exemplare ,ce sa zic.
A 839/840- M 700/701
Catalin
Horia_Radulescu

Mesaj de Horia_Radulescu » Mie Ian 08, 2014 4:55 am

Multumesc pentru urari.

Colectia mea completa, nu numai CFR, am prezentat-o aici:
[Local Link Removed for Guests]
toate cele bune,
HR
Gam3
Site Admin

Mesaj de Gam3 » Mie Ian 08, 2014 8:30 am

Eu zic ca mai ai cateva vitrine de prezentat.
Horia_Radulescu

Mesaj de Horia_Radulescu » Mie Ian 08, 2014 5:46 pm

Si eu zic la fel, insa mai avem timp ;-)
toate cele bune,
HR
Scrie răspuns

Înapoi la “Vagoane ”